Як зробити головоломку.

Рішення головоломок - це веселе і розвиваюче заняття для дітей та дорослих. Головоломки можна купити або зробити самостійно, своїми руками. Створення таких не менш цікавий процес, ніж їх рішення. Наприклад, африканська головоломка про кокосах.
Вам знадобиться
  • Невеликий шматок фанери. Інструменти для роботи з нею. Невелика мотузка. Три намистини, які можна вільно нанизати на мотузку.
Інструкція
1
Виріжте з фанери невеликий прямокутник, довгою 10 см і шириною 2 см.
2
Потім просвердлите в ньому три невеликих отвори. Діаметр отворів повинен бути менше діаметра обраних вами намистин, тобто вони не повинні пролазити в отвори.
3
Далі необхідно закріпити мотузку на фанері певним чином. Візьміть один край мотузки і щільно прив'яжіть його до лівого крайнього отвору. Потім нанизайте першу намистину на мотузку.
4
Просмикніть мотузку в середнє отвір. При цьому дозвольте їй вільно повиснути між двома отворами. Потім необхідно знову всунути мотузку в середнє отвір, однак, з того ж боку, з якої вийшов її вільний кінець. Щоб мотузка тут же не вилізла, захопіть в петлю ту її частину, яка з'єднує ліве й середнє отвір. Тепер необхідно знову протягнути мотузку в цю ж петлю.
5
Нанизайте на мотузку дві решта намистини і закріпіть її на лівому отворі фанери. Вона також повинна провисати.
6
Тепер постарайтеся вирішити головоломку : не розв'язуючи мотузку, перемістіть одну з двох намистин на іншу дугу мотузки, де висить третя намистина.
Зверніть увагу
Якщо ви візьмете занадто коротку мотузку, то вам не вистачить довжини для вирішення вашої головоломки. Довжина мотузки повинна дорівнювати як мінімум двом довжинам фанери. Також враховуйте, що в ході вирішення головоломки в центральний отвір необхідно одночасно просунути ще 2 кінці мотузки, воно має бути відповідного діаметру.
Корисна порада
Замість фанери можна використовувати пластику - матеріал для ліплення, який застигає після випікання в духовці. Виліпити з нього легше, ніж стругати фанеру.