Як вирощувати гриби.

Сьогодні багато садівників намагаються вирощувати гриби на своїх присадибних ділянках. Деякі види грибів настільки добре адаптуються до навколишніх умов, що придатні для вирощування навіть в підвалах, сараях чи квартирах. Найчастіше можна побачити такі штучно вирощені гриби, як глива устрична і печерицю двухспоровий. Смакові якості цих видів грибів вельми високі, а доглядати за ними нескладно. У більшості випадків вирощувати гриби в домашніх умовах можна на будь-якій рослинній субстраті - тирсі, універсальному грунті з додаванням листової землі, соломі, а також на соняшниковому лушпинні.
  1. Якщо ви плануєте зайняти вирощуванням грибів, слід почати з покупки міцелію (компостного або зернового). Цей посадковий матеріал добре зберігається, при температурі від 0 до 2 градусів зерновий міцелій можна зберігати не менше трьох місяців, а компостний міцелій - не менше десяти місяців. При кімнатній температурі зберігати міцелій не рекомендується, оскільки терміни зберігання посадкового матеріалу при цьому можуть зменшуватися в кілька разів.
  2. Тривале зберігання не найкращим чином впливає на зовнішній вигляд і якість міцелію (може змінюватися колір посадкового матеріалу, нерідко з'являється характерний запах ), тому фахівці рекомендують якомога швидше висаджувати недавно куплений міцелій на субстрат. Але якщо вже ви придбали посадковий матеріал задовго до терміну висадки, спробуйте зберігати його в морозильній камері - якість міцелію практично не зміниться.
  3. Починаючи вирощування грибів, слід навчитися правильно готувати субстрат перед висадкою міцелію. Матеріал, що використовується як субстрат, необхідно гарненько подрібнити і замочити, після чого піддати нагріванню. Субстрат нагрівають до температури 70С і не охолоджують протягом декількох годин - цей захід необхідний для знищення цвілевих грибків.
  4. Після цього в охолоджений субстрат висаджують міцелій і запаковують його в поліетиленові пакети (в пакетах повинні бути невеликі дірочки для циркуляції повітря). Міцелій повинен складати близько п'яти відсотків від загальної маси субстрату. Після посіву пакети поміщають в камеру, де вони лежать при температурі 20-25С (в темряві). Через 2-3 тижні вміст пакетів придбає білявий відтінок - це означає, що гриби проросли в субстраті.
  5. Як тільки з'являться перші плодові тіла грибів, пакети з ними необхідно перемістити в добре освітлене приміщення. Там вони будуть збільшуватися в розмірах, і вже через два тижні ви зможете спробувати самостійно вирощені вами гриби.