Як найкраще точити ножі.

Тупі ножі в будинку - це не просто незручно, але і вкрай неефективно, а іноді навіть небезпечно. На ринку сьогодні представлена величезна кількість приладів, які ідеально підходять для заточки. Але навіть найпростішої стругачкою потрібно вміти правильно користуватися.

Правильний вибір точильного каменю

Серед безлічі способів наточити ножі найчастіше використовуються натуральні чи штучні камені. До складу штучних точильних каменів входять такі елементи як кремній, кераміка, оксид алюмінію. Натуральні камені не так міцні, як штучні. Маючи дрібнозернисту структуру, вони не підходять для сильно затуплених приладів. Штучні ж мають грубозернисту структуру з одного боку і мелкозернистую з іншого, що робить ці прилади універсальними. Природні бруски зроблені або з кремнію, або з кварцу.

Як правильно точити ножі

Перше, що потрібно зробити - це змастити точильний брусок. Для цього необхідно нанести на ножі масло або інші речовини і залишити приблизно хвилин на 15, після чого прибрати надлишки мастильного складу і плавними рухами по черзі з обееіх сторін провести по лезу ножа. Спочатку потрібно обробити ножі на грубій стороні точильного каменю, потім на більш тонкої. Щоб правильно заточити ножі, необхідно розташувати чавило до леза під кутом 20 градусів. Якщо ніж мисливський, потрібна гострота не середній, а сильного ступеня. Для підвищення стійкості до затуплення дані ножі заточують по кутом 35 градусів. Кухарські та інші гострі кухонні ножі, як правило, точать під невеликим кутом - 10-25 градусів. Тобто, чим менше кут заточування, тим гостріше нож.Необходімо слідувати деяким рекомендаціям. По-перше, точити ніж слід в напрямку від себе. По-друге, немає потреби занадто сильно налягати на точильний прилад.

Чому нож потрібно заточувати в два етапи?

Для заточки використовують абразивні камені, корундові і керамічні бруски і алмазні бруски. Груба обробка ножа необхідна для отримання ріжучих граней і кромки ножа. Звичайно, для початківця точильника ручна заточка - це трудомісткий процес. Але саме така робота дає найкращий ефект. Після грубої заточки необхідно перейти до обробки леза дрібнозернистої частиною бруска. Можна, після дрібнозернистої заточки, завершити обробку за допомогою шматка натуральної шкіри або спеціального ременя. Сьогодні на ринку можна купити електричні заточки або міні заточувальний універсальний верстат. При використанні електроточіла з продуктивністю в 1500 оборотів в хвилину краще користуватися звичайними колами марки Ебк 40. З високоспритних приладами можуть працювати тільки професіонали, так як тут дуже важливий досвід і швидка реакція. Так як універсальних ножів не існує, вибір кута заточки залежить від функціонального призначення ножа.