Як різати скло.

Скло - один з найбільш практичних матеріалів. Винайдене ще в давнину, воно використовується й донині, не втрачаючи своєї популярності. На сьогоднішній день скло вважається універсальним матеріалом, який використовується і в будівництві, і в обробці приміщень, і в процесі виготовлення посуду або меблів. Обробка скла - досить складний процес, і роботу з ним логічніше довірити фахівцеві.

Але найпростіші види робіт зі склом - наприклад, різка - часто виконуються непрофесіоналами. В принципі, завжди можна навчитися правильно і безпечно різати скло.

  1. Основним інструментом для роботи з будь-якими видами скла є звичайний склоріз. Конструкція цього інструменту надзвичайно проста: він складається зі зручної ручки-утримувача і ріжучого елемента, виготовленого з твердих сплавів. Зазвичай ріжучий елемент виконаний у формі коліщатка. Професійні склорізи зазвичай оснащуються ріжучим елементом, виготовленим з технічного алмаза. Таким інструментом легко працювати, бо він дозволяє різати скло практично без натиску. Крім того, за допомогою алмазного склоріза можна прокреслюють на склі криві лінії найскладнішої форми, і вони виходять акуратними і точними.
  2. В побуті найчастіше потрібно розрізати скло по прямій лінії. Різка скла по прямій лінії - досить проста процедура, для якої знадобиться склоріз і зручна лінійка (в крайньому випадку, замість довгої лінійки можна використовувати звичайну рейку). Слід притиснути лінійку до скла якомога щільніше, щоб вона не зсувалася в процесі різання. Професіонали, яким доводиться часто працювати зі склом, наклеюють на лінійку смужку з тонко гуми. Склоріз слід тримати рівно, а зріз проводити акуратно і рівномірно. Для якісного різання сила натиску на склоріз має стало - необхідно провести склорізом по склу одну-єдину лінію, причому з однаковим зусиллям, тримаючи при цьому склоріз під одним і тим же кутом.
  3. Щоб різка скла була боле простий, можна змастити коліщатко склоріза керосином. Для цього достатньо провести їм по змоченою гасом губці.
  4. Після того, як ви провели лінію по поверхні скла, необхідно перетворити прорізану в склі тріщину в повноцінний розлом. Використовуючи склоріз в якості ударного інструменту, необхідно нанести несильні, але рівномірні удари з протилежного боку скла. По завершенню цієї процедури скло слід покласти на край столу і зламати одним рішучим рухом у напрямку вниз. Скло повинно зламатися по наміченої лінії.