Як заспокоїтися перед іспитом.

Іспит - це стрес, який завжди супроводжується викидом адреналіну. Підвищуються потовиділення, тривожність, виникають проблеми з кишечником і страх. Але пити валер'янку всім не можна, так як вона загальмовує роботу головного мозку. Заспокійливі засоби тільки заважатимуть зосередитися.
Інструкція
1
Деякі щоб краще підготуватися до іспиту вживають ноотропні препарати, щоб запам'ятати більше матеріалу. Вони дійсно підвищують роботу мозку за рахунок поліпшення кровообігу. Але їх неправильне застосування може викликати гіперстимуляцію мозку. Може супроводжуватися підвищеною збудливістю, приступами епілепсії, порушенням сну або мігрені. Тому ноотропи повинні призначатися тільки після обстеження.
2
Ні в якому разі не допускайте перевантажень. Робіть перерви п'ять-десять хвилин. При можливості змінюйте діяльність. Не відкладайте підготовку на останні дні. Приділяйте занять по дві години на день. Чи не заучуйте матеріал, а спробуйте його зрозуміти.
3
Зробіть шпаргалки. Краще їх писати. Багато людей так краще запам'ятовують. Не обов'язково ними користуватися, вас може заспокоїти просто їх наявність.
4
Підготовка до іспиту вимагає дуже багато сил. Тому харчування завжди повинно бути ситним і з вмістом вітамінів. Також перед іспитом краще виспатися.
5
Підвищуйте собі самооцінку. Найголовніше - повірити в себе.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=k-RO5U3qp6A
Іспит по праву належить до жодного з стресових подій у житті людини. Переживаючи за його підсумок, багато хто відчуває сильне нервове напруження, що є згубним для здоров'я та психіки людини. Щоб отримати позитивний результат, кожному сдающему необхідно відчувати себе спокійно і впевнено як на іспиті, так і до нього. Кілька психологічних вправ можуть допомогти вам відчути себе впевненіше.
Інструкція
1
Позитивний настрой на іспит. Уявіть заздалегідь ситуацію, яка відбувається на іспиті, прокрутите подумки всі шляхи рішення. Обов'язково продумайте позитивний результат випробування. Згадайте всі попередні успішні випадки складання іспиту, подумайте, що з минулого досвіду ви можете застосувати зараз. До того ж, думаючи про минулі успіхи, ви маєте шанс повторити їх, адже таким чином ви програмуєте себе на удачу. Попросіть ваших близьких говорити вам тільки хороші слова і напуття. Впевненість рідних і друзів в позитивному результаті іспиту допоможе вам впоратися з хвилюванням і повірити в свої сили. Знаючи, що оточуючі люди люблять вас не за позначку, отриману на іспиті, а просто за те, що ви є, ви зможете заспокоїтися і відчути себе впевненіше.
2
Допомогти вам впоратися зі стресом можуть також фізичні вправи і дії. Зробіть масаж рук або мочок вух, спробуйте розслабляти почергово напружені м'язи. Обов'язково виспіться напередодні іспиту, адже хороший відпочинок стане запорукою ясності розуму під час опитування. Напишіть шпаргалки, навіть якщо ви ними ніколи не користуєтеся. Усвідомлення того, що вони є, додасть вам упевненості і спокою, до того ж, під час написання ви задієте ще й механічну пам'ять.
3
Коли ви перебуваєте безпосередньо перед аудиторією або кабінетом, постарайтеся не піддаватися загальній паніці. Зробіть дихальну гімнастику, щоб заспокоїтися, привести до ладу думки і нерви. Вдихніть глибоко, уявіть, що повітря проходить крізь вас від голови до ніг, а потім різко видихніть. Уявіть, що разом з повітрям ви видихаєте всі проблеми. Покладіть руку на живіт, повільно вдихніть і так же видихніть. Розмірене дихання дозволить вам заспокоїтися. Повторіть вправу кілька разів.
4
Найголовніше - готуйтеся до іспиту. Вчіть потрібний матеріал не напередодні вночі, а розподіливши потроху на весь термін підготовки. Повторюйте пройдене. Влаштуйте з друзями або родичами міні-опитування, щоб зрозуміти, чи не залишився матеріал, на який ви не звернули увагу. Впевненіше всіх почувається людина, яка добре вивчив тему іспиту.
Зверніть увагу
Намагайтеся не використовувати різні заспокійливі таблетки і краплі, адже вони не тільки знімають хвилювання, але і загальмовують розумову роботу, що вам зовсім не потрібно на іспиті. Ноотропні препарати, що стимулюють роботу мозку, також краще відкласти подалі, адже вони можуть викликати гіперстимуляцію мозку, що спровокує появу розладів сну, мігрені або навіть нервових нападів. Пам'ятайте, що всі ліки повинен призначати тільки лікар.