Як розводити рибок.

Кожному аквариумисту хочеться, щоб рибки в акваріумі жили довго і успішно розмножувалися. Для цього вашим вихованцям будуть потрібні не тільки увагу господаря, а й спеціальні умови.
Вам знадобиться
  • Нерестовий акваріум
  • Рослини
  • Довідник видів риб
  • Керамічні горщики, коріння дерев, капронову нитку, широколисті рослини - залежно від виду риб
  • Пипетка
Інструкція
1
Вирішіть, яких саме риб ви збираєтеся розводити. Вони бувають живородящие і икромечущие. Живородящі роблять на світло життєздатних мальків, і їх розмноження зазвичай не вимагає особливих умов. Самці достатньо одного запліднення, щоб на світ малюків 7-8 разів. При цьому в одному посліді у неї буває кілька десятків мальків.
2
Відберіть пару виробників, найбільш великих і правильно складених самку і самця. Зверніть увагу на забарвлення, вона повинна бути найяскравішою з усіх наявних риб. Відсадите виробників в окремий акваріум.
3
Коли з'являться мальки, розділіть батьків і потомство. Мальков відразу починайте їх годувати дрібним циклопом. Як корм для новонароджених підійде і жива пил. Періодично давайте дрібно натертий яєчний жовток.
4
З ростом мальків міняйте їх раціон. Давайте циклопів побільше, дафнию, мотиль.
5
Підготуйте до нересту икромечущих риб. У кожного виду нерест відбувається по-різному. Необхідно враховувати температуру і товщину шару води, її склад, вміст кисню. Визначте розмір нерестовища і субстрат, який необхідно покласти в акваріум, кількість і види рослин,
6
Отсадіте виробників в нерестовий акваріум. Шлюбні ігри починаються з того, що самка заграє з самцем. Потім їх ролі міняються, самець переслідує самку. Потім самка відкладає ікру, а самець її запліднює.
7
Після запліднення відсадите виробників, оскільки багато видів риб з'їдають свою ікру або мальків. Незапліднену ікру приберіть з нерестового акваріума піпеткою, інакше вона загніет. Ікра розвивається від 2-3 днів. Є види риб, у яких розвиток ікри має довший період, від 10 днів до декількох місяців і навіть до півроку. Після цього з ікри вилуплюються мальки.
8
Годуйте мальки живий пилом. Коли вони підростуть і стануть всього в два рази менше дорослих родичів, пересадите їх в загальний акваріум.
Зверніть увагу
Акваріум для переселення виробників живонароджених рибок повинен бути засаджений роголистником, перистолистник та іншими водними рослинами. Рослинність повинна бути досить густий, оскільки дорослі риби нерідко їдять мальків. Мальки різних живонароджених риб досягають статевої зрілості у віці від двох до десяти місяців.
Корисна порада
Замість поділу батьків і потомства можна перед пологами посадити самку в нерестовий корзину. Кошик повинен мати отвори, в які мальки можуть поплисти. - Для живлення мальків підійдуть також артемия і мікромін.Еслі ви підготували акваріум для нересту икромечущих риб, а вони не поспішають зайнятися любовними іграми, спробуйте змінити трохи температуру або склад води. Але зміна не повинно бути дуже суттєвим, інакше риби можуть загинути. Перед нерестом можна потримати якийсь час виробників в різних акваріумах. Сигналом до шлюбних ігор послужить їх з'єднання. Жива пил - це інфузорії, коловертки, дрібні циклопи і так далі. Якщо ні живого корму, можна використовувати мікроміні і яєчний жовток, але це в самому крайньому випадку. Для стимулювання розмноження годуєте риб різноманітною їжею, особливо це важливо за півмісяця-місяць до нересту.