Як кріпити вагонку. обшивка стін дачі вагонкою.

Вагонка - це обрізна дошка, одне ребро якої має шип, а протилежне - паз. Зроблено це для боле щільного з'єднання між собою. Колись нею успішно обробляли ж.д. вагони, що і зумовило назву цього продукту. Нескладна у виготовленні, практична в експлуатації, недорога вагонка знайшла застосування і в будівництві. Її широко використовують як оздоблювальний матеріал для обшивки внутрішніх і зовнішніх стін будівель.
Інструкція
1
Вибирається вагонка виходячи з ціни, якості та місця її майбутнього розташування. Якість і, відповідно, ціна вагонки залежать від матеріалу, з якого вона виготовлена, і від наявності в готовому виробі дефектів (отвори від сучків, задираки, відколи й т.д.). Для виготовлення вагонки застосовується деревина хвойних (сосна, ялина, кедр) і листяних (береза, осика, ясен, дуб) порід. Залежно від того, з якого дерева вона зроблена, обмежується область застосування. Вагонка, виготовлена їх хвойних порід і деяких листяних (дуб, ясен), може бути використана для зовнішньої і внутрішньої обробки. Тільки для внутрішньої обробки застосовується вагонка, зроблена з берези або осики (якщо вологість в цих приміщеннях буде невелика).
2
Після вибору вагонки потрібно вирішити питання як будуть розташовуватися дошки на поверхні, яку потрібно облицювати. Залежно від їх розташування (вертикальне, горизонтальне або по діагоналі) готуватиметься і кріпитися лати - дерев'яні бруски, які служать для вирівнювання поверхні під оздоблення вагонкою. Вони набиваються на стіну вертикально, якщо дошки вагонки розташовуватимуться горизонтально. При вертикальному розташуванні дощок, бруски прибиваються горизонтально через 0,5-1м один від друга.Для кріплення використовуються цвяхи, якщо стіни дерев'яні, або шурупи - для цегельних або бетонних стін. Під шурупи потрібно попередньо просвердлити отвори.
3
Обшивка стін починається з кута. Береться перша дошка і кріпиться по схилу цвяхами до обрешітки. Якщо вертикаль кута і прибивається вагонки не відповідає, щілину потрібно залишити в кутку. Після обшивки стін її можна буде закрити дерев'яним уголком.Затем ставиться друга дошка так, щоб її шип збігся з пазом вже закріпленої вагонки. Легко постукуючи, потрібно домогтися того, щоб зазор між дошками став мінімальним. Тільки після цього вона прибивається до брусків обрешітки. Цвяхи, застосовувані при цьому, повинні бути, як правило, фінішні, оцинковані, довжиною 60мм. Якщо важливо, щоб на поверхні не було видно капелюшки від цвяхів, для кріплення вагонки можуть використовуватися спеціальні скоби.
4
Після того, як обшиті стіни, дверні та віконні прорізи, можна приступати до опоряджувальних робіт. Поверхня вагонки і без обробки дуже хороша, видна текстура дерева, поверхня ідеально рівна і гладка, тому оздоблювальні роботи в основному зводяться до покриття стін лаком, бажано в кілька шарів. Це захистить деревину і додасть облицьованої поверхні ошатний вид.
Корисна порада
Для того щоб стіни вийшли рівні, при кріпленні брусків обов'язково потрібно використовувати схил і рівень.