Як спіймати сома.

Сом - це величезна риба, яка є найбільшим прісноводним хижаком. Залежно від розміру соми харчуються рибою, раками і молюсками. Великі особини можуть навіть полювати на дрібних водоплавних птахів. Полювання на сома - вельми захоплююче заняття, а впіймати сома - велика удача для будь-якого любителя-рибалки. Залежно від пори року, погодних умов і часу доби місця проживання сома можуть бути різними.
Інструкція
1
Ранньою весною, коли вода прогрівається до 8 градусів, сом пробуджується від зимової сплячки. В цей час він не дуже активний, але зловити його можна - в прибережних мілинах або підводних островах, де вода прогрівається швидше. Але врахуйте, що місце полювання має бути недалеко від глибини, звідки сом виходить на полювання. У міру прогрівання води сом стає більш активним. В цей час сом ненажерливий, заковтує все, що попадеться на шляху. Спіймати сома в цей час можна як на глибині, так і на мілині. Дуже перспективними місцями для лову вважаються перепади з мілини на глибину. Якщо в річці підвищується рівень води і відбувається затоплення галявин і стоять у воді кущів, то висока вірогідність що сом полюватиме на цих ділянках, на вимиваючих паводком черв'яків, мишей та іншу дрібну живність.
2
Влітку, коли температури води піднімається до 20-22 градусів, у сомів починається нерест, тривалістю до трьох тижнів. В цей час можна зловити тільки дрібних особин, довжиною до 80 см. Після закінчення нересту соми шукають місця для укриттів, звідки потім випливають на полювання. Літо - найкраще і перспективне час для лову сома . Як укриття для них служать ями, дерева і корчі, що впали в воду, затонулі човни. Ловити сома найкраще в темний час доби. Вночі, полюючи за сонної рибою, він може випливати навіть на місця в півметра завглибшки. Під час полювання сом в основному керується слухом і нюхом. Тому вибирайте приманку з гострим запахом, добре, якщо насадка буде ворушитися і видавати звуки.
3
З першим похолоданням вгадати час, що підходить для лову й місця перебування сома , стає складніше. Сом продовжує активно годуватися, готуючись до зимової сплячки, тому може виходити на полювання як вночі, так і вдень. Можна орієнтуватися на місця скупчення дрібних риб: ймовірно, що під час активності сом буде десь поруч.
4
З початком перших заморозків соми збираються в ями для зимівлі, де продовжують годуватися. В цей час, як і напровесні краще не використовувати активні приманки, так як соми стають млявими і можуть не відреагувати на них. Краще застосувати черв'яків, шматочки риби або кальмари, пташині потрухи або шматок печінки. У цю пору року може бути ефективним використовувати штучні приманки - великі віброхвости, блешня і глибоководні воблери, що видають шум. Соми, потривожені шумом, можуть відреагувати і атакувати приманку. Однак, найчастіше при зниженні температури води до 7 градусів соми залягають у сплячку і не реагують на приманки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=y03s8ZK6Pf4