Як провести каналізацію.

Щоб проживання в приватному будинку було комфортним для людини, будова необхідно оснастити всіма сучасними благами цивілізації. В першу чергу слід задуматися про проведення інженерних систем - водопроводу, газопроводу, опалення та каналізації. Система каналізації життєво необхідна для забезпечення комфортних санітарно-гігієнічних умов. Для того щоб провести каналізацію в приватний будинок, необхідно заздалегідь скласти точний план робіт.
  1. Каналізація буває зовнішня і внутрішня. Внутрішня каналізація необхідна для забезпечення відводу відпрацьованої води в систему зовнішньої каналізації через стояк. Зовнішня каналізація являє собою трубопровід, по якому стічні води відводяться безпосередньо в місце скидання та утилізації.
  2. Каналізаційна система може бути общесплавной або розділової. Общесплавная система каналізації передбачає виведення всіх видів стічних вод по одній мережі, а розділова система - висновок дощових вод окремо від відпрацьованих побутових стічних вод.
  3. Якщо ви вирішили провести каналізацію в приватний будинок, слід ознайомитися і з такими поширеними рішеннями каналізаційної системи як ливневки, септики і герметичні вигрібні ями. Облаштування герметичній вигрібної ями є найпростішим і поширеним способом збору всіх відпрацьованих побутових вод. Утилізація вод з вигрібної ями виробляється асенізаторами. Облаштування септика дозволяє не тільки збирати, а й очищати, а також знезаражувати стічні води.
  4. Попередньо необхідно накидати план облаштування каналізаційної системи, скласти кошторис робіт і визначити терміни їх виконання. Виконання монтажних робіт краще довірити фахівцям, які добре розбираються в прокладці труб, установці і підключенні сантехніки, а також в видах необхідного в процесі проведення робіт обладнання. Виконувати монтажні роботи своїми силами вельми складно, та й покупка спеціального обладнання для пайки пластикових труб обходиться надзвичайно дорого.
  5. Вибираючи витратні матеріали, намагайтеся віддавати перевагу сучасним видам труб і стяжок. Не варто купувати чавунні чи сталеві труби - краще купити довговічні пластикові. Після виконання всіх внутрішніх робіт монтується зовнішня система каналізації. Пам'ятайте, що яма для збору стічних вод повинна бути достатнього обсягу. Справа в тому, що для сім'ї з трьох-п'яти чоловік в день необхідно до 800 літрів води на побутові потреби. А це значить, що обсяг стічної ями повинен бути не менше 10м3. Якщо ви використовуєте для утилізації стічних вод септик, на обсязі можна економити. Септики та біологічної, і механічної очистки вважаються найефективнішими і екологічно безпечними варіантами очищення та фільтрації стічних вод.