Як затирати шви плитки.

Після того, як керамічна плитка покладена, можна приступати до завершального етапу - затирання швів. Для початку необхідно визначитися, яку саме плиточную суміш використовувати. Сьогодні можна зустріти 2 види затірки: на цементній основі і на основі смоли. Як тільки затирка обрана й підготовлений необхідний інструмент можна починати.
Вам знадобиться
  • Еластичний гумовий шпатель, затирка потрібного кольору, плоска викрутка, гумові рукавички, респіратор, губка.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до затирання, необхідно переконатися що клей остаточно висох. Шви необхідно очистити від бруду, залишків розчину, застосувавши для цього плоску викрутку. Робити це потрібно гранично акуратно, щоб уникнути пошкоджень плитки. Після очистки шви промивають вологою губкою.
2
Після підготовки швів можна розводити невелика кількість потрібної за колірною гамою затирочной суміші. Якщо ви зупинили свій вибір на цементного затирці то рекомендують використовувати з нею латексний пластифікатор, який надає затирці пластичності, що дуже зручно у використанні. В результаті повинна вийти консистенція трохи густіше сметани.
3
Перед безпосереднім втиранням затирочной суміші, шви ще раз змочують вологою губкою. Затірку виробляють невеликими ділянками 1-1,5 кв. м, спочатку вертикальні потім горизонтальні шви .
4
Щойно затирка у швах трохи затверділа, по швах проходимся вологою губкою, роблячи їх більш рівними і гладкими. У підсумку шов повинен бути рівним, чи не опуклим. Важливо зробити швах однакову глибину.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sDJUONXtdag
Зверніть увагу
Цементну затірку необхідно розводити тільки маленькими порціями що б використовувати до загустіння. Ніколи не розводьте повторно водою, в результаті затирка втрачає свої властивості, і просто висихає, перетворюючись на крейду.
Корисна порада
Час затвердіння плиткової затірки від 10-12 годин, тільки після проходження даного часу можна буде вимити всю плитку, ретельно відчистити сліди затіркі.Правільно виконане затирання швів може приховати дефекти укладання плитки.