Як провести опалення.

На сьогоднішній день найбільш популярною системою опалення є водяне опалення. В експлуатації даний вид опалення надзвичайно простий і надійний, та й провести водяне опалення не так вже й складно - вам не знадобляться спеціальні насоси. Нагріта в котлі вода буде розширюватися і сама підніметься вгору, так як система водяного опалення є замкнутою. Проходячи по трубах, розташованим у всіх внутрішніх приміщеннях будинку, вода буде нагрівати їх, тим самим нагріваючи і повітря в кімнатах. У міру охолодження вода повертається до котла, в якому нагрівається знову. Вимикати котел необхідно тоді, коли стане зрозуміло, що температура повітря у внутрішніх приміщеннях стала комфортною. Як же провести опалення в приватний будинок?
  1. Зрозуміло, якщо неподалік від вашого будинку проходить водопровідна магістраль - варто скористатися цим подарунком долі і підключитися до неї. Втім, провести опалення можна навіть в тому випадку, коли централізоване водопостачання повністю відсутня. Але для цього необхідно забезпечити постійну наявність води в будинку - наприклад, викопати поблизу будови досить глибокий колодязь. Після того, як колодязь буде готовий, необхідно придбати відповідне обладнання - надійний і потужний електронасос, досить містку накопичувальну ємність для води, арматуру, трубу і нагрівальні прилади.
  2. Прокладка трубопроводу здійснюється згідно плану прокладання системи, затвердженим всіма інстанціями. Пам'ятайте, що місця прокладки труб повинні розташовуватися правильно - по-перше, трубопровід повинен бути прямим (на наявність прямих кутів не допускається), а по-друге, максимально коротким. По всій довжині трубопроводу повинне бути якнайменше згинів і стиків, які в майбутньому можуть стати місцем протечки. Труби для циркуляції води можна гнути, якщо того вимагає планом приміщення, але перехльостом робити категорично не рекомендується - в місцях накладок можуть скупчуватися повітряні пробки.
  3. Для того щоб змонтувати систему опалення, вам знадобляться труби, радіатори, запірна арматура і сполучні елементи . Вибирати труби потрібно виходячи з власних потреб і матеріальних можливостей. Найбільшою популярністю користуються труби з м'яких сортів стали: працювати з ними легко, а коштують вони недорого. Але вони мають один недолік - схильність корозії.
  4. Основна деталь системи опалення - це котел, тому до його вибору слід поставитися максимально відповідально. Сьогодні можна придбати котли, нагрівати які можна будь-якими видами палива: газом, електрикою, мазутом або твердим паливом.