Як правильно робити уколи.

Найпоширеніший спосіб для введення в організм ліків - внутрішньом'язові ін'єкції. Уколи рекомендується робити у великі м'язи, в ті місця, які найбільш віддалені від основних нервів і кровоносних судин.
Вам знадобиться
  • - препарат, призначений лікарем;
  • - одноразовий шприц;
  • - спиртовмісні засіб;
  • - лезо для того, щоб розкрити ампулу.
Інструкція
1
Найбільш потужним шаром м'язової тканини, куди і рекомендується ставити уколи, відрізняється сідничний м'яз. Нервових закінчень там дуже мало, що істотно полегшує введення ліки. Для ін'єкцій зазвичай використовують шприци в три куба або п'ять кубів. Введений препарат потрапляє в кров і потроху розходиться по всьому організму.
2
Подбайте, щоб все необхідне було під руками. Введення препарату передбачає уважне ставлення до дотримання гігієни. Перед уколом треба добре помити руки, кінчики пальців протерти спиртовими серветками. Тонка довга голка допоможе зробити ін'єкцію менш болючою. Вводите голку в сідничний м'яз, в крайню верхню чверть. Так менше небезпеки потрапити в кровоносну судину, кістка або нерв.
3
Вийміть шприц з упаковки, надіньте голку. Огляньте ампули. Треба обов'язково звірити назву і концентрацію препарату. Ампулу протріть ватою, змоченою в спирті, або спеціальною серветкою, після чого розкрийте. Набираючи препарат у шприц, постарайтеся не торкатися стін ампули голкою.
4
Протріть спиртової серветкою ділянку сідниці, який призначений для введення голки. Шприц підніміть вгору голкою та натисніть на поршень, щоб видалити з колби повітря. На кінці голки повинна виступити крапля рідини. Шприц тримаєте в правій руці, лівою розтягніть в місці уколу шкіру, якщо ін'єкцію робите дорослому. Роблячи укол дитині, треба, навпаки, взяти шкіру в складку.
5
Сильним, але обережним рухом голку введіть в м'яз під прямим кутом. Повільно надавав на шприц, вводите препарат. Після того, як шприц спорожніє, треба вийняти голку і протерти місце уколу ватою або серветкою ще раз, при цьому злегка помассировав.
Зверніть увагу
Деякі люди вчаться робити уколи для того, щоб мати можливість самостійно ставити собі ін'єкції, не відвідуючи медсестру. При деякій вправності собі вводити препарати можна в положенні стоячи, максимально розслабивши м'яз. Щоб зробити укол іншій людині, бажано, щоб він прийняв положення лежачи і розслабив місце, призначене для уколу.
Корисна порада
Зазвичай ін'єкції призначають курсом. Вони можуть доставляти досить неприємні, хворобливі відчуття, тому рекомендується чергувати сідниці, а самі уколи робити на відстані один-два сантиметри один від одного.
Деякі види лікарських препаратів потрібно вводити в підшкірно-жировий шар, а не в м'язовий. Зазвичай уколи ставлять в поліклініці, але зараз все частіше доручають це заняття хворому, щоб він ставив ін'єкції в домашніх умовах. Шкода тільки те, що при цьому особливих вказівок (як і куди вводити) лікарі не дають. Поставити укол в живіт дуже просто, головне не нервувати і розслабитися.
Інструкція
1
Придбайте всі необхідні медикаменти та супутні товари: розчин для ін'єкцій (призначений лікарем), шприци для підшкірного введення, стерильну вату і спиртову настойку (спирт медичний, настоянку глоду, календулу і т.д.). Рекомендується брати саме той препарат, який вказаний в рецепті. Не купуйте аналоги і похідні, частіше ефективність їх відрізняється від оригіналу.
2
Підготуйте все для проведення ін'єкції в живіт. Ретельно промийте пензлі рук під проточною водою з використанням будь-якого мила. Розкрийте шприц, але наконечник поки не знімайте. Відкрийте ампулу з препаратом і тримайте її в лівій руці, а правою візьміть шприц і акуратно зніміть наконечник з голки. Наберіть розчин і знову прикрийте шприц наконечником. Тепер обробіть живіт спиртовою настоянкою в місці для уколу. Якщо ви збираєтеся ставити укол в живіт не собі, надіньте на всякий випадок стерильні рукавички.
3
Зберіть шкіру лівою рукою в складку, краще захоплюйте між пальцями побільше шкіри, так вам буде легше ввести голку. А тепер під кутом приблизно в сорок п'ять градусів повільно вводите голку і повільно натискайте на поршень шприца. Дивіться, щоб ліки не витікало назовні. Глибина введення голки повинна бути близько 5 мм, можна трохи більше або менше.
4
Вийміть голку і обробіть шкіру спиртом. Якщо ви вводили інсулін, то робити цього не потрібно, адже при натисканні на шкіру частина ліки може витекти через прокол, а необхідного ефекту від ін'єкції не послідує.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=w5o-VsqDgjE
Корисна порада
Не бійтеся ставити укол в живіт, ця процедура абсолютно безболісна. Вона незрівняна за відчуттями ні з уколом у вену, ні з ін'єкцією в м'яз. Швидше за все ви нічого взагалі не відчуєте, головне переможете свій страх і приступайте до введення ліки.