Як покласти дерев'яну підлогу. Як класти лаги в будинку з бруса уздовж або поперек.

У заміському будинку або на дачі пол з дерев'яної дошки виглядає нітрохи не гірше паркету, коштує дешевше, а прослужити може значно довше. Щоб такий пол радував вас багато років, слід провести серйозну підготовчу роботу.
Інструкція
1
Насамперед слід подбати про гарну вентиляцію простору під пол ом. Якщо її не буде, то дошки будуть сиріти і дуже скоро почнуть псуватися, навіть якщо ви обробите їх захисним засобом. Тому, організуйте вентиляційні отвори у фундаменті. Але не робіть їх занадто великими, інакше гризуни поселяться в будинку разом з вами.
2
Встановіть лаги з дерев'яного бруса, попередньо підготувавши під них майданчики з цегли або бетону. Лаги слід обов'язково обробити якісної мастикою або будь-яким іншим гідроізолюючим засобом. Рас пол ожіте лаги поперек кімнати, щоб укладати пол овую дошку вздовж. Напрямок дощок має бути в сторону вікна.
3
Обробіть нижню частину кожної з пол ових дощок гідроізолюючої просоченням. Мастику краще не ис пол ьзовать, щоб не забруднити лицьову поверхню дощок.
4
Почніть укладання пол овой дошки від стіни, роблячи торцеві стики на лагах. Намагайтеся не робити всі стики на одній лагу, а укладайте дошки вразбежку або в шаховому порядку - матеріалу піде більше, але виглядати такий пол буде набагато краще.
5
Прибивати пол ові дошки до лагам можна кількома способами. Найпростіший, але не самий естетичний варіант - забивати цвяхи безпосередньо в лицьову поверхню дошки. Інший спосіб - забивати цвяхи в шпунт пол овой дошки. Щоб прибити дошку таким чином, потрібно спочатку потренуватися, щоб вбитий цвях не стирчали назовні і не заважав наступній дошці входити в паз.
6
Коли пол буде готовий, не залишайте його надовго необробленим. Відразу ж покрийте пол ґрунтовкою, а потім нанесіть декілька шарів лаку. Так ви захистите деревину від пошкоджень і забруднення і забезпечите їй прекрасний зовнішній вигляд на довгі роки.
Корисна порада
Укладаючи дошки, не залишайте між ними зазор - так ви позбавите себе від проблем зі щілинами, в які буде потрапляти сміття. Не використовуйте вологі, не до кінця висушені дошки, щоб після висихання вони не утворили щілин в підлозі.
Паркет, одне з найстародавніших підлогових покриттів, досі залишається дуже затребуваним матеріалом. Її «теплота», екологічність, легкість монтажу та обслуговування дозволяють їй утримувати гідні позиції серед підлогових покриттів. Щоб підлога з дошки був якісним і служив довго, при його укладанні необхідно дотримуватись певних правил.
Вам знадобиться
  • Набір інструментів, статева дошка, брус, пароізоляція, кріплення (цвяхи, шурупи), електродриль, шліфувальна машина.
Інструкція
1
Підготуйте всі необхідні матеріали. Для лаг використовується брус розмірами від 50х70 і вище. Особливу увагу зверніть на вологість дощок і бруса, вона не повинна перевищувати 15-16%. Перед укладанням матеріали потрібно витримати в перебігу трьох діб в кімнаті. Основа підлоги має бути рівним. Якщо на нього була покладена стяжка, перевірте її на сухість. Під шматком поліетилену, що пролежав на стягуванні близько доби, не повинно бути потемніння чи виступу вологи.
2
Покладіть на підставу пароізоляцію з загином на стіни. Можна використовувати поліетиленову плівку товщиною 200-300 мк. Місця стиків повинні перекриватися на 5-10 см. Покладіть лаги паралельно стіні, в якій знаходяться вікна. Стики статевих дощок в цьому випадку будуть спрямовані до вікон, що зробить їх менш помітними. Відстань між сусідніми лагами має бути близько 50 см.
3
Прикріпіть лаги до основи. Їх можна кріпити, пропускаючи кріплення (шурупи або цвяхи) через їх тіло, або використовувати для цього кронштейни - смужки листового металу товщиною близько 2 мм з полками, загнутими під кутом 90%. Однією полицею кронштейн кріпиться до бічної сторони лаги, інший - до бетонної підстави. Кронштейни розташовуються поперемінно то з одного, то з іншого боку лаги. До основи їх найзручніше пристрілювати монтажним пістолетом. Відстань між місцями кріплення повинен бути приблизно 1 м. При кріпленні лаг через їх тіло головки кріплення повинні бути втоплені.
4
Покладіть статеву дошку . Перша дошка укладається пазом до стіни, з зазором між нею і стіною близько 10 мм. Край, спрямований до стіни (той, який опиниться під плінтусом) кріпиться до лагу зверху, інший - в підставу шипа під кутом приблизно 50 °. Отвір під цвях або шуруп засверливают електродрилем. Діаметр свердла повинен бути дорівнює діаметру кріплення або трохи менше.
5
Наступні дошки кріпляться тільки з одного боку - з боку шипа. Перед кріпленням дошка щільно притискається до попередньої за допомогою клинів і розпірок, прибитих до лагів. Якщо виявляється необхідна торцева стиковка дощок, вона здійснюється таким чином, щоб стик потрапляв на лагу. Стики сусідніх дощок повинні бути зміщені відносно один одного. Останню дошку закріпіть зверху - з урахуванням того, що місце кріплення має бути приховане плінтусом. Між дошкою і стіною повинен бути зазор близько 10 мм.
6
Відшліфуйте підлогу в місцях стиків дощок шліфувальною машиною або обробіть електрорубанком. Зернистість шліфувальної шкурки - 80-120.
Корисна порада
При необхідності утеплення підлоги між лагами укладіть мінеральну вату.