Як зробити альпійську гірку.

Альпійської гіркою називають ландшафтну композицію, створену на природному або штучному рельєфі за допомогою підпірних стінок. Як правило, альпінарії розміщують на східних або північно-східних схилах, для них підбирають рослини, притаманні гірським ландшафтам.
Перш ніж почати створювати альпійську гірку, потрібно обміркувати, в якому місці вона буде розташована. Альпінарії споруджують там, де вони добре вписуються в ландшафт, не змінюючи загального планування території. Краще всього вибрати для гірки горбисту місцевість і використовувати схили на південно-східній, південно-західній або східній стороні. Якщо ви вирішили зробити альпійську гірку на південному схилі, для неї потрібно буде вибирати тільки посухостійкі і солнцелюбівие растенія.Следует продумати загальну композицію і зробити план гірки. Її висота може бути від 1 до 3 м, для альпінарію вище 1 м, потрібно буде зробити ядро гірки з відходів будівельного сміття, після чого створити дренажний шар з рослинним грунтом. Слід врахувати, що кам'яниста гірка дасть усадку приблизно на? частину від її висоти.

Вибір каменів

До укладання каменів приступають через 2-3 тижні після створення гірки. В деяких випадках для її стійкості потрібно буде звести підпірні стінки в центрі. Камені слід вибирати ретельно, так як вони будуть довгий час перебувати на одному і тому самому місці. Альпінарій створюють з будь-яких сортів природного каменю, однак кращим вважається кам'яним лом з гострими краями. Річкові камені округлої форми з гладкою світлою поверхнею не підходять для альпійської гірки. Можна використовувати пісковики, природний вапняк і доломітові породи. Для таких гірок підходять рослини, здатні розвиватися на вапнякових грунтах. Найкращий декоративний ефект досягається при використанні однакового матеріалу, на кірці найефектніше виглядають великі камені 25-60 см в діаметрі.

Висаджування рослин

У проміжках між камінням висаджують рослини. Якщо вони чутливі до перезволоження, на дно посадкової ями потрібно насипати дренажний шар гравію. Рослини розсаджують між камінням на відстані 30-40 см один від одного, їх підбирають з розрахунком на безперервне цветеніе.В основному використовують стелющиеся і низькорослі багаторічники, тіньовитривалі рослини розміщують на східних і північних схилах альпійської гірки, а стійкі до посухи - на вершині і в сонячних місцях. В альпінаріях висаджують герань Гімалайську, гвоздику пір'ясту, тирлич, волошка і дзвіночок. Прекрасно підходить для альпійської гірки декоративний лук. На південних схилах можна посадити портулак великоквіткова, він рясно цвіте в період з липня по вересень. Для облаштування гірок широко використовують декоративні низькорослі трави - трясунка і лагурус, ці невибагливі рослини здатні рости на будь-яких ґрунтах.