Як провести газ.

У вас є дача або заміський будинок? Тоді ви не з чуток знаєте, як важко обходитися без магістрального газу, і наскільки полегшується побут, якщо до ділянки підведений газопровід. Господарі дач і заміських будинків, до яких зроблена підводка газу, можуть не турбуватися про гарячій воді та опалення. Тому, якщо є така можливість, краще відразу ж провести газ на свою ділянку - в майбутньому це зніме масу всіляких побутових проблем.
  1. Отже, з чого ж слід почати, якщо ви плануєте провести газ на свою ділянку? Для початку необхідно отримати відповідний дозвіл. Його видають співробітники газової служби безпосередньо за місцем розташування вашої ділянки. Крім того, співробітники газової служби зможуть надати вам всю необхідну інформацію про процес підводки газу, а також розкажуть вам про всі вимоги, які вам доведеться дотримуватися.
  2. Після цього необхідно отримати стандартний бланк з технічними умовами. Такий бланк видається абсолютно безкоштовно, плата за перевірку та обробку всіх зібраних вами документів за законом також не повинна стягуватися.
  3. На наступному етапі ваша ділянка піддасться цілої низки проектно-вишукувальних робіт, логічним завершенням яких стане складання проекту. Даний проект необхідно погодити в газовій службі, а її співробітники після узгодження складуть проектно-кошторисну документацію.
  4. Ви можете самостійно вибрати організацію, яка займатиметься підведенням газу до вашої ділянки. Газопровідної організація також зможе зробити підведення газу безпосередньо до будинку і взяти на себе монтаж всього необхідного обладнання. Вибір директор, обов'язково ознайомтеся з дозволом на проведення такого роду робіт.
  5. Вам необхідно укласти договір з підрядником, а також скласти кошторис будівельних робіт. На цьому етапі ви вже зможете точно зрозуміти, яку суму вам необхідно буде сплатити за проведення газу на ділянку. Усереднені ціни на подібну послугу озвучити складно, так як робота по підводці газу не обмежується прокладанням магістралі на ділянку. Підрядник займатиметься установкою газової плити, колонки або котла для обігріву будинку. В цілому ряді випадків підрядник займається також монтажем системи гарячого водопостачання та опалення, обладнанням котельної і т.д. У переліку витрат сама по собі підводка газу займатиме не саме центральне місце.