Як включати поворотники.

Правила дорожнього руху наказують включення покажчиків повороту, або «поворотников» в ряді випадків, і не дотримання цих приписів розглядається не тільки як порушення ПДР, а й може призвести до серйозних дорожньо-транспортних пригод.
Інструкція
1
Важіль покажчика повороту знаходиться під рульовим колесом зліва на автомобілях з лівим кермом і праворуч на праворульних авто, і являє собою пластиковий важіль, з двома стрілками. Щоб включити лівий покажчик повороту на машині з лівим кермом, потрібно опустити важіль вниз, а на праворульном автомобілі навпаки - підняти вгору. Щоб включити правий поворотник на автомобілі з лівим кермом, потрібно підняти важіль вгору, а на машині з правим кермом опустити вниз. Такі конструктивні особливості, до яких можна швидко звикнути.
2
Поворотники слід включати при будь-якому маневрі, пов'язаним зі зміною траєкторії руху автомобіля: при перестроюванні, повороті або розвороті. Включати покажчики повороту слід завчасно в більшості випадків. Наприклад, при вчиненні повороту або розвороту, рекомендується включити відповідні світлові сигнали за 50 - 100 м. Також, варто заздалегідь включати поворотники, якщо ви хочете припаркувати автомобіль біля узбіччя.
3
Якщо вам потрібно змінити смугу руху, найкраще включати поворот безпосередньо перед вчиненням маневру, попередньо переконавшись, що сусідня смуга вільна. В іншому випадку, заздалегідь включивши сигнал повороту, ви можете ввести в оману інших учасників дорожнього руху щодо своїх намірів.
4
Якщо ви рухаєтеся в щільному потоці з невеликою швидкістю, включений вами покажчик повороту буде повідомляти іншим водіям, що вам необхідно перебудуватися. Звичайно автолюбителі з розумінням ставляться до необхідного перестроению, але можуть не зрозуміти вас, якщо ви будете вживати маневри без включених покажчиків повороту.