Як мити жалюзі. Як чистити жалюзі.

Дуже часто можна почути скарги на те, що жалюзі - це справжнісінькі пилозбірники. Зручні та практичні, жалюзі в теж час здатні концентрувати на своїй поверхні колосальна кількість пилу. Очистити жалюзі від пилу не так-то просто, принаймні - звичайними методами. Втім, якщо ви навчитеся правильно мити жалюзі, проблема пилу піде сама собою.
  1. В деяких випадках жалюзі можна очистити, скориставшись пилососом зі спеціальною насадкою. Але в разі серйозного забруднення пилосос може не впоратися. Також можна очистити жалюзі за допомогою ганчірочки, змоченою в спирті.
  2. Мити жалюзі з натуральних матеріалів (наприклад, текстилю) водою не можна - на них залишаються неестетичні розводи. Також не можна зволожувати жалюзі з пергаменту або рисового паперу. Їх необхідно чистити, як паперові шпалери - ластиком або спеціальною пастою. Сильно забруднені ділянки можна обережно потерти плямовивідником.
  3. Дерев'яні або бамбукові жалюзі можна повністю занурювати в воду, щоб уникнути деформації, але можна протирати їх ганчіркою або губкою, змоченою у воді. Можна додати у воду кілька крапель рідини для миття посуду або рідкого мила. Після миття слід відразу ж протерти поверхню жалюзі сухою ганчіркою, щоб вони не встигли увібрати воду і деформуватися.
  4. Догляд за алюмінієвими або вініловими жалюзі надзвичайно простий: їх можна мити будь-якими миючими засобами, розчиненими в гарячій воді. Слід уникати абразивних чистячих засобів, які можуть пошкодити гладку поверхню жалюзі і залишити на них подряпини.
  5. Якщо матеріал, з якого зроблені жалюзі, дозволяє мити їх, найпростіше зняти їх з вікна і помити у ванні. Сильний напір теплої води дає можливість змити навіть наліт жиру і кіптяви. Якщо вода не справляється із забрудненням, можна за допомогою поролоновою губки нанести на поверхню жалюзі рясне кількість мильної піни. Якщо ж жалюзі не рекомендується мити водою, спробуйте скористатися звичайною малярською кистю - вона повинна бути сухою, мокра кисть напевно залишить розводи.