Як зшити хустку.

Традиційні шалі і великі хустки, які носили на Русі жінки, і сьогодні сучасні як ніколи. Це прекрасне доповнення до будь-якого гардеробу і їх можна носити в будь-який час року. Влітку такий хустку можна накинути на плечі, захищаючись від вечірньої прохолоди, взимку - закутати голову або використовувати його як шарфа. Звичайно, такий хустку можна купити в магазині, але іноді зустрічаються тканини, малюнок яких так хороший, що хочеться зробити з неї хустку -украшеніе, якого не буде більше ні в кого.
Інструкція
1
Для того щоб зшити хустку і щоб він добре виглядав, необхідно, щоб ширина вибраної тканини була досить великою - не менше 90 сантиметрів. Краще для такого хустки використовувати шовкову тканину або тонку шерсть, які красиво і добре будуть драпіруватися на голові або навколо шиї.
2
Для хустки підійдуть тканини в дрібну квіточку або з малюнком, що має регулярну структуру - клітку, горошок. Відразу ж при покупці тканини виберіть нитки відповідного кольору. Якщо тканина кольорова, то виберіть нитки за домінантним кольором. Якщо в магазині продається фурнітура для шиття, то подивіться, може бути вам вдасться підібрати підходящу за кольором і фактурою бахрому. Вона не повинна бути довше 5-7 сантиметрів, інакше хустку буде важко зав'язувати.
3
Перед тим, як починати кроїти тканину, краще випрати її в гарячій воді, щоб вона стала м'якше і «села», оскільки вовняним тканинам це властиво. Потім пропрасуйте її та починайте кроїти. Виріжте з тканини квадрат з потрібною вам шириною і довжиною, не забудьте додати по 1 сантиметру з усіх боків на подгибку. Обробіть всі чотири краю, підвертаючи тканину приблизно на 5 міліметрів. Якщо є бахрома, то пришийте її поверх лицьового боку хустки подвійним швом.
Корисна порада
Комбінувати тканини при пошитті хусток не рекомендується, оскільки навіть самий тонкий і акуратний шов робить матеріал більш грубим і не дозволяє йому красиво і природно драпіруватися.