Як вибрати котушку.

Початківці рибалки при виборі котушки, насамперед, звертають увагу на її вартість, вважаючи, що котушка не головне, а головне - вміння і досвід. І купують дешеві китайські котушки на ринку. А в процесі лову раптом виявляють, що закинути приманку далеко не вдається, як не вдається і зробити нормальну проводку, підсікання. При клюванні же великої риби шансів витягнути її на берег дешевої китайської підробкою близькі до нуля. Крім того, така котушка навряд чи зможе прослужити навіть один рибальський сезон. Отже, необхідно вибирати котушку якісну і надійну, відомих у всьому світі фірм-виробників.
Інструкція
1
Чим легше обертається механізм, тим вище чутливість котушки, вище комфорт при лові. Чим вище чутливість, тим гостріше ви будете відчувати роботу приманки при проводці. Котушка не повинна сильно "шуміти", обертання ротора має бути плавним. Чутливість складається з багатьох параметрів - вага котушки, використовуваний матеріал, кількість підшипників, легкість і плавність ходу, грамотності збірки в цілому. Число підшипників в котушці може варіюватися від 0-15 штук. Вони необхідні для плавної роботи механізмів. Від їх кількості залежить і довговічність рибальської котушки. Але й гнатися за великою кількістю підшипників не варто адже кожен підшипник - це зайва вага і зайві гроші. Вважається оптимальним якщо в котушці від 3 до 6 підшипників. Передавальне число впливає на швидкість підмотки, коливається від 1: 3.2 до 1: 6.2.
2
На шпулі кожної котушки написано, скільки вона вміщує волосіні (Не плетеного шнура, його завжди вміститься менше) того чи іншого діаметру і є маркування 1000, 2500 і т.п. Це обсяг шпули. 2500-3000, за класифікацією Shimano, найбільш універсальні. На шпулю об'ємом менше 2000, багато волосінь не намотати, отже, вона буде швидко закінчуватися, відстань до бортика миттєво зростати, а це сильно впливає на дальність закидання. Зверніть увагу і на те, з якого матеріалу зроблена шпуля. Метал з різними покриттями або пластмаса. У першого перевагу в дальності закидання, у другого - вага набагато легше, відповідно, менше загальна вага катушкі.Размер котушки прийнято визначати за класифікацією: «500» -мініатюрная котушка для ультралайт спінінга. «1000-1500» - невелика котушка для ультра- або лайтовий спінінга. «2000» - середніх розмірів. «3000-4000» - велика тягова котушка. «більше 4000» - досить рідкісні котушки, по-справжньому великі.
3
Багато рибалки стикалися з «відстрілювання» приманки в момент закидання через мимовільно захлопнувшейся дужки лесоукладивателя. Підвів ненадійний механізм фіксації цієї самої дужки. Як же перевірити його ще в магазині? Відкрийте дужку. Якщо ви почули характерне клацання, це означає, що встановлена система, що перешкоджає мимовільного скиданню. Тепер, різко змахніть рукою з котушкою, імітуючи занедбаність. Дужка повинна закриватися при повороті ручки котушки, але не при закиданні.
4
Важливо, щоб при закритті дужки волосінь потрапляла відразу на ролик, що не чіпляючись при цьому ні за які виступи та нерівності. Уважно все огляньте на предмет шорсткостей і задирок. При всьому різноманітті роликів головним залишається плавний перехід з дужки лесоукладивателя до ролика. Ролик повинен обертатися навіть від легкого дотику, інакше волосінь його перетре. Для кращого обертання всередині ролика часто встановлюють шарикопідшипник.
5
Профіль намотаною волосіні на шпулю повинен бути рівний, без горбів і провалів. Перевірити її можна тільки намотавши волосінь на шпулю і візуально оцінивши якість намотування. Добре, якщо в котушці встановлений "нескінченний гвинт" або інша система намотування, при якій волосінь лягає не виток до витка, а під кутом - так звана перехресна намотування. Така намотування перешкоджає провалу верхніх витків поніже.Налічіе нескінченного гвинта в котушці чудово. Але можна жити і без нього т.к. він вимагається тільки любителям ривковой проводки. Є й інші кінематичні схеми, які можуть забезпечувати хорошу укладку волосіні. Наприклад, кривошипно-шатунная система з S-подібним пазом непогано укладає волосінь. А в котушці Shimano Sedona використовуються еліптичні і квадратні шестерні, щоб забезпечити змінну швидкість руху шпули, уникаючи її простоювання в мертвих точках.
6
Все що знаходяться всередині котушки деталі повинно бути металевими, для дальності закидання краще, щоб і шпуля була металева. Значить, вага котушки може бути зменшений тільки за рахунок матеріалу корпусу. Часто виробники використовують для виготовлення різних деталей сплави, що також позитивно впливає на вагу.
Корисна порада
Запасна шпуля обов'язкове. Якщо в комплекті немає, поцікавтеся, чи бувають окремо в продажу. Поставте котушку на спінінг і подивіться, наскільки вам зручно з нею працювати, чи не занадто низька ніжка котушки для вашої руки.