Як навчити співати. Як мене співати вчили.

Людина, яка добре співає і знає багато пісень, зазвичай стає душею компанії. Навчитися співати можна і за допомогою педагога, і самостійно. Дітей необхідно вчити співати з самого раннього дитинства.
Вам знадобиться
  • Плеєр
  • Музичні записи
  • Комп'ютер
  • Мікрофон і навушники
Інструкція
1
Почніть співати. Увімкніть плеєр з улюбленою піснею і почніть підспівувати. Намагайтеся вимовляти слова розбірливо. Співайте на весь голос, але не намагайтеся перекричати магнітофон. Якщо ви хочете навчити співати дитини, запропонуйте йому пограти в студію звукозапису і поясніть, що спочатку треба як слід прослухати пісню.
2
Вивчивши пісню, запишіть її на комп'ютер або диктофон і прослухайте. Порівняйте вашу запис із записом професійного співака. Прослухайте запис ще раз і подумайте, чим вона відрізняється від запису професійного співака, окрім відсутності музичного супроводу. Якщо ви займаєтеся разом з дитиною, прослухайте запис разом і обговоріть, що вийшло, а над чим ще треба попрацювати.
3
Відпочиньте хвилин десять і знову уважно прослухайте пісню у виконанні професіонала. Відзначте для себе особливості мелодії та інтонації. Можна тихенько отстукивать ритм. Ще раз виконаєте пісню, запишіть її і на цьому закінчите заняття.
4
Повторіть заняття з однією і тією ж піснею кілька разів. Якщо вона все ж не вийде так, як хочеться, не турбуйтеся і почніть вчити іншу пісню, а цю періодично повторюйте.
5
Після того, як ви розучите кілька пісень, починайте вчитися керувати диханням. Робіть дихальні вправи. Вдихніть глибоко, так, щоб відчути діафрагмою рух повітря. Повільно видихніть. Зробивши вправу кілька разів, спробуйте заспівати на видиху музичну фразу. Якщо при виконанні естрадної пісні це не відразу вийде, спробуйте згадати будь-яку стройову пісню. Вони якраз і створювалися для того, щоб нормалізувати дихання у солдатів. На початку кожного заняття повторюйте цю вправу. Врахуйте, що зазвичай дихання береться на початку музичної фрази або між фразами, які в пісні зазвичай збігаються з рядками тексту.
Зверніть увагу
Замість комп'ютера і гарнітури можна використовувати хороший діктофон.Во час прослуховування запису звертайте увагу в першу чергу на подібність мелодії, яку співаєте ви, з ісходной.Перед тим, як почати підспівувати пісню, розслабтеся і заспокойтеся. Уявіть себе в ролі виконавця, записи якого ви підспівували. Дуже добре, якщо ви маєте можливість подивитися відеозапис. Те ж саме порадьте ребенку.Прослушівая свою запис, не підспівуйте. Не дивуйтеся, якщо виявиться, що ваш голос зовсім не схожий на той, до якого ви звикли.
Корисна порада
Необхідно регулярно нагадувати собі, що ви хочете навчитися співати і можете це зробити самостійно. Нагадати про це можна, наприклад, перед сном, якщо у вас є звичка аналізувати ввечері прожитий день і будувати плани на будущее.Вибірайте тільки ті пісні, які вам дійсно нравятся.Не бійтеся помилок і не останавлівайтесь.Не намагайтеся навчитися співати за один раз. Це все одно не вийде. Краще співайте потроху кожен день.Упражненія на дихання можна робити не тільки на заняттях, але і в будь який інший час. Вчіться вдихати тільки носом. Вдих повинен бути різким і коротким, а видих тривалим і плавним.Для того, щоб навчитися розбірливо вимовляти текст, використовуйте скоромовки.