Як мити стелю.

Ми намагаємося дбати про чистоту приміщень, в яких живемо і працюємо. Підтримувати чистоту підлог, стін, дверей і вікон порівняно нескладно, але от як бути зі стелею? Незважаючи на всі наші зусилля, рано чи пізно стеля набуває неохайного вигляду через нальоту, який накопичується на ньому по мірі експлуатації приміщення.

Особливо гостро проблема чистоти стелі варто в господарських приміщеннях (наприклад, на кухні). Як же правильно мити стелю? З одного боку, хочеться домогтися справжньої чистоти, а з іншого боку, не хочеться проводити півдня на кухні за миттям стелі.

  1. Щоб усунути забруднення на стелі, можна використовувати для його миття суміш води і купоросу. Ступінь концентрації розчину повинна відповідати ступеню забруднення стелі. Наприклад, при незначному забрудненні достатньо буде додати 200 грамів купоросу до 5 літрам води. Отриману суміш необхідно нанести на стелю в кілька шарів (зазвичай досить 2-3). Значне забруднення стелі вимагає використання більш висококонцентрованою суміші (500 грамів купоросу на 5 літрів води). Очищати стеля такою сумішшю необхідно дуже акуратно, використовуючи захисні рукавички для рук. Якщо розчин опаде на шкіру, відразу ж промийте її достатньою кількістю теплої проточної води.
  2. Якщо мова йде про стелю, який оброблений плиткою, то слід зауважити, що усунути з його поверхні серйозне забруднення можна за допомогою будь-якого миючого або миючого засобу, розведеного в теплій воді. Але якщо стельова плитка не біла, а кольорова, необхідно дотримуватися певної обережності - сильно терти таку плитку можна, вона може втратити колір. Таким чином можна мити стелю, покритий ламінованої плиткою. А ось плитку, що не покрита спеціальною захисною плівкою, можна протирати тільки сухою ганчіркою.
  3. Натяжні стелі очистити найпростіше. У разі потреби їх можна навіть пилососити. Мити натяжна стеля можна мильним розчином, причому в більшості випадків натяжні стелі нечутливі навіть до агресивних хімічних чистячих засобів. Тому вам не доведеться ламати голову над тим, щоб вибрати найбільш щадний засіб. Незначні забруднення та запилені ділянки можна протерти вологою ганчіркою з будь-яким абразивним порошком.