Як видалити смолу. соснова смола розчинити видалити.

Плями від смоли з одягу вивести непросто, водою з додаванням миючих засобів смолу видалити їх неможливо. Існує кілька методів видалення плям смоли з одягу. Вибір методу залежить від ступеня забруднення, від того, свіжа смола або пляма застаріле, а також від типу тканини.
Інструкція
1
Видалити плями смоли можна за допомогою розчинників - бензину, ацетону та інших. Якщо пляма застаріле і в'їлося, візьміть жорстку щітку і не просто протирайте забруднену в смолі тканину, а хлопайте по плямі щіткою. При цьому волокна тканини на поверхні розм'якшуються і распушаются, що забезпечує більш глибоке проникнення розчинника всередину тканини. Таким способом можна видаляти плями смоли з щільних бавовняних тканин. Після обробки плями розчинником, промийте його мильною водою.
2
Для того щоб видалити плями смоли з темних вовняних тканин, обробіть їх щільною ганчіркою, змоченою в очищеному скипидарі. Якщо пляма велике і застаріле, то розчинивши скипидаром смолу , видаліть її спиртом, а потім промийте тканину мильною водою.
3
Для видалення свіжих смоляних плям протріть їх м'якою тканиною, змоченою в промивальному бензині. Якщо такого не виявиться під рукою, можна взяти простий бензин, гас або скипидар.
4
Щоб видалити старі плями смоли спробуйте наступний спосіб - змішайте 1 чайну ложку картопляного крохмалю, кілька крапель скипидару і нашатирного спирту, нанесіть суміш на пляму і залиште до висихання. Після чого необхідно почистити забруднене місце щіткою, повторіть процес, в разі потреби. Після такої обробки на тканини може залишитися жовта пляма, яке можна зняти розчином перекису водню.
5
Вивести пляму від смоли можна ще одним способом. Зскребете смолу з тканини і залийте пляма сумішшю спирту і скипидару в рівних пропорціях. Тепер пропрасуйте тканину через білу промокальний папір, дочекайтеся, поки пляма висохне.
6
Якщо підручні засоби не справляються, скористайтеся спеціальними засобами для виведення плям для смоли. Змочіть засобом ватний тампон або шматок білої м'якої тканини, промокніть спочатку місце на тканини навколо плями, а потім поступово протирайте пляма у напрямку від країв до центру, тоді пляма не буде розпливатися. Чистити пляма краще з вивороту, попередньо очистивши тканину від пилу. Спочатку користуйтеся слабким розчином розчинника або плямовивідника, а в разі необхідності збільште концентрацію.
Перед тим як приступити до виведення плями на одязі, бажано точно визначити їх походження та з'ясувати особливості матеріалу, на якому пляма утворилася. Після походу в ліс або при роботах на дачній ділянці іноді доводиться з жалем розглядати плями від деревної смоли . Наскільки важко їх вивести?
Вам знадобиться
  • Бензин, гас, скипидар, картопляний крохмаль, перекис водню
Інструкція
1
Для виведення плям від смоли будуть потрібні розчинники (ацетон або бензин), оскільки водою їх вивести неможливо. Приготуйте також щітку з твердою щетиною - в деяких випадках доведеться замість протирання забрудненого місця наносити короткі удари щіткою. Такий спосіб дозволить рідини глибше проникнути всередину тканини.
2
Для видалення свіжих плям від смоли змочіть в промивальному бензині м'яку ганчірку і відітріть забруднення. Підійде також звичайний бензин, гас або скипидар.
3
Старі плями видаліть за допомогою суміші з картопляного крохмалю (одна чайна ложка) і декількох крапель скипидару або нашатирного спирту. Змочіть пляма цим складом і залиште для висихання, після чого очистіть щіткою. Якщо після першої обробки пляма не зникне, повторіть процедуру. Залишилося жовта пляма зніміть слабким розчином перекису водню.
4
При обробці смоляних плям на вовняних виробах враховуйте, що з білих тканин пляма слід видаляти мильним спиртом, а з темних - щільною ганчіркою, змоченою в очищеному скипидарі.
5
З бавовняних тканин плями від смоли виведіть бензином або скипидаром, після чого промийте плями мильною водою. Велика пляма змочіть спочатку кілька разів скипидаром. Після розчинення смоли протріть пляму спиртом, а потім водою.
6
У дуже складних випадках зскребете пляма від смоли механічно (ножем) і залийте сумішшю скипидару і спирту в рівних співвідношеннях. Потім пропрасуйте тканину через промокальний папір і витріть насухо.
7
Смоляні плями на виробах зі штучної шкіри ні в якому разі не виводьте розчинниками (спиртом, ацетоном або бензином). Для цього використовуйте теплу мильну воду.
8
Якщо вам невідомий вид матеріалу, відріжте невеликий шматок від шва або підгину, зробіть пляма і перевірте на ньому дію засобу для виведення плям. Особливо це важливо для обробки кольорових матеріалів.
9
Виводите плями з виворітного боку тканини, підклавши під пляму білу паперову серветку або дерев'яну дощечку, обгорнуту декількома шарами чистої марлі. Починати виведення плями слід слабким розчином, при необхідності можна поступово збільшити його концентрацію.