Як вимовити звук "е".

Багато батьків стикаються з проблемою вимови деяких звуків у своїх дітей. Логопедами розроблено безліч спеціальних вправ, що дозволяють допомогти дитині легко освоїти той чи інший звук, що викликає у нього утруднення.
Інструкція
1
Будь-які логопедичні заняття повинні проводитися при позитивному настрої, це повинна бути зрозуміла дитині гра, яка йому подобається.
2
Починайте з розминки для губ і язика. Дитина повинна навчитися управляти своїм артикуляційним апаратом, щоб вимовляти правильно всі звуки. Для підготовки до виголошення звуку "ж" зробіть з дитиною наступні вправи: 1) розпластати мову, поклавши його на нижню губу і злегка висунувши (язичок відпочиває, схожий на млинець) 2) Розпластати язик не на губі, а на нижніх зубах і покусати передній і бічні краї язика3) Уявити, що на верхній губі - варення, і треба його слізнуть рухом язика зверху всередину, до себе.4) Робити з мови "чашечку" або "кухлик" .5) Направляти струмінь повітря на якийсь предмет ( ватний кульку або шматочок папірця) так, щоб він рухався.
3
Після цього запропонуйте дитині подути, утримуючи мову в формі "чашечки" - так ви зможете викликати звук "ш", а звук "ж" вимовляється так само, але за участю голосу.
4
Вимовте з дитиною різні склади: ЖА, ЖЖІ, ЖО, ЖУ, ЗДА, жна, ЖДУ. Потім (краще використовувати при цьому відповідні іграшки або картинки) промовте різні слова, що мають звук "ж": жаба, лижі, жолудь, жук.
5
Разучите з дитиною різні віршики для відпрацювання звуку "ж", наприклад: Жук, побачивши журавля, Задзижчав: "Куди ж я? Я, мабуть, перегоджу, Під журналом полежу!" - Пожалйуста, можна тістечко? - Будь ласка , можна морозиво? - А ви що бажаєте? - Мені пиріжок, Желе, буженину і з джемом ріжок!
6
Щоб розрізняти звуки "ж" і "з", промовте наступні двовіршя: Я пішла з ЗАЛУ, Туфелька мені жала! За столом не можна позіхає -Буде колись ЖУВАТИ!
7
Щоб розрізняти звуки "ж" і "ш", дитина повинна освоїти, наприклад, такі віршики: Серед картонних КРИШЕКСідел кошеня РИЖІК.Вот від годинок пружинка, легенько, як ПУШІНКА.Сшілі їжакові штанці, Шиємо жилетку для зайчишки, ведмежатам шиємо піжаму.Может, зшити жакет для мами?
Корисна порада
Відпрацьовуючи з дитиною якийсь один звук, не звертайте поки уваги на вимову інших звуків, сконцентруйте увагу дитини на одному.