Як мити ламінат. Як доглядати за ламінатом в домашніх умовах.

Ламінат в наші дні є одним з найбільш популярних видів підлогового покриття. Основними достоїнствами ламінату є його міцність, вологостійкість, зносостійкість і екологічна безпека. Крім того, ламінат припускає масу різних колірних рішень. Сьогодні часто можна побачити покриття з ламінату в самих різних приміщеннях: віталень, дитячих, кухнях, їдальнях, спальнях і ванних кімнатах. Його настилають також і в торгових або офісних приміщеннях.

Догляд за ламінатом надзвичайно простий, але якщо не знати і не дотримуватися цих найпростіших правил - покриття швидко зіпсується і втратить свій благородний зовнішній вигляд. Чим же і як слід правильно мити ламінат?

  1. Доглядати за таким покриттям потрібно дбайливо, адже його поверхня потребує щоденної м'якої очищенні від забруднень. Верхній шар дошки ламінату являє собою тонку плівку, яка зроблена з акрилової смоли. Вона володіє пиловідштовхуючими властивостями, тому новий і не дуже сильно забруднене ламінат досить просто щодня пилососити, не допускаючи великого скупчення пилу.
  2. Ламінат слід захищати від попадання вологи. Далеко не всі види ламінату володіють хорошими вологовідштовхувальними властивостями: наприклад, спеціальний ламінат для ванної кімнати не боїться води і не псується під впливом водяної пари, а ось ламінат, призначений для житлових кімнат, нерідко страждає від попадання води. Тому мити ламінат даного типу слід так, щоб після миття не залишалося води, інакше неминуче з'являться неестетичні розводи і смуги.
  3. Для миття ламінату застосовують спеціальні чистячі засоби, які допомагають видаляти бруд, жирні плями, сліди фломастерів і клей. Якщо на покриття помітні складні плями, які залишаються за допомогою звичайних засобів для чищення, можна скористатися ацетоном (головне - не переборщити). Також можна використовувати метиловий спирт або розчинник для домашнього використання.
  4. Протираючи ламінат (особливо глянцевий), слід насухо віджимати ганчірку або поролон. Краще використовувати поролонові швабри - вони добре вбирають вологу з поверхні ламінату.
  5. Якщо на ламинате помітні сліди жуйки, свічкового воску або парафіну - постарайтеся максимально акуратно видалити скребком пляма з поверхні ламінату, а потім зачистити його відновлювальної пастою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pAKKP1kqHec