Як зробити килим.

Коврик, зроблений своїми руками, може стати оригінальною прикрасою вашої квартири. Вишити його можна в старовинній гобеленової техніці.
Вам знадобиться
  • Товстий міцний полотно за розміром килима
  • Вовняні нитки різних кольорів
  • Тасьма по периметру килима
  • пяльці
  • Голки з тупим кінцем і великим вушком
  • Папір і олівець
Інструкція
1
Викроїте з полотна квадрат або прямокутник за розміром трохи більше майбутнього килима.
2
На папері зробіть малюнок майбутнього килима і розрахуйте схему. Позначте на схемі кольору. Врахуйте, що по краю килима робиться бордюр - широка смуга з орнаментом. Розрахуйте схему орнаменту.
3
Якщо ви збираєтеся використовувати п'яльці, до краю килима, з якого ви починаєте роботу, приметайте шматки полотна. Розмітьте полотно. Відступивши трохи від краю, проведіть лінію. Накресліть або навертає кольоровий ниткою контури бордюру.
4
Почніть вишивати з фону центральної частини, потім перейдіть до елементів основного малюнка. Вишивайте килимок напівхрестиком. Закріпіть нитку в кінці передбачуваного ряду, проведіть її справа наліво по прямій без стібків. Виконуйте півхрестик, роблячи стібки з лівого нижнього кута кожного квадратика канви в правий верхній. Якщо ви вишиваєте великий килим і хочете зробити його схожим на старовинний, замість звичайного півхрестик використовуйте косою гобеленів шов або "ренесанс". Для косого шва візьміть канву. Цей шов схожий на півхрестик, але по вертикалі він йде через дві горизонтальні нитки канви, а по горизонталі - через одну. Шов «ренесанс» виконується за подвійною канві. Проведіть робочу нитку по горизонталі між сусідніми парами вертикальних ниток канви. Зробіть вертикальний стібок знизу вгору так, щоб прокладена нитка залишилася під ним. Вишивайте так до кінця ряду. Наступний ряд вишивайте в тому ж напрямку, проклавши нитку по виворітній стороні.
5
Вишийте контрастним кольором тим же швом, що і сам малюнок. Якщо малюнок сам по собі контрастний, можна контуру не позначати.
6
Виконайте бордюр. Вишивайте його спочатку по короткій стороні в поперечному напрямку, потім зробіть довгу сторону, потім - другу коротку і другу довгу. Заповніть малюнком кути.
7
Підшийте килим і закрийте лінію шва з виворітного боку широкої тасьмою. По краях можна зробити бахрому - наприклад, зв'язавши її гачком.
Зверніть увагу
Килимову вишивку можна виконувати як на пяльцах, так і без них. Замість полотна можна взяти мішковину. Але в цьому випадку нитки повинні бути особливо толстимі.Для основи підійде і будь-яка інша щільна тканина. Але в цьому випадку знадобиться ще проста або подвійна канва.Прі вишивці рівномірно натягайте нитка. Для схеми краще взяти міліметрівку.
Корисна порада
Великий килим згорніть в рулон. До рулону в декількох місцях прикріпіть вантаж. Це робиться для того, щоб тканина під час роботи не перекосилась. Вибирайте голку, яка по товщині відповідає ниткам. Нитки краще брати однієї товщини. Це можуть бути залишки в'язаних ізделій.В принципі нитки можуть бути будь-якими - вовняними, шовковими, бавовняними Але вони повинні бути добре спрядени і рівно заповнювати поле. П'яльці краще взяти побільше. Дуже зручні прямокутні п'яльці.