Як пов'язати сітку.

Мережа для рибної ловлі можна зв'язати самостійно. Перш за все, для цього необхідно визначити розміри риби, яку ловитимуть цією мережею. Потім варто виконати кілька нескладних дій, які дозволять досягти бажаного.
Вам знадобиться
  • Нейлонова нитка товщиною 0,15 мм
  • Човник
  • Планка, чия висота дорівнює ширині комірки.
  • Невеликий шматок мотузки
  • поплавці для мережі
  • Свинцеві барила
  • Капронова нитку і шнур
Інструкція
1
Невеликий шматок мотузки зв'яжіть в кільце і закріпіть на рівні очей. Потім прив'яжіть до нього кінець нитки. Потім візьміть планку в ліву руку (тримаючи його під закріпленим шматком мотузки), а човник, до якого прикріплена волосінь в праву руку. Далі необхідно накинути петлю на планку і протягнути за допомогою човника нитка в кільце мотузки.
2
Направте вільний кінець нитки вниз і притисніть її пальцем до планки. Просмикніть човник в отримане кільце (що складається з трьох ниток) з правого боку, описавши петлю навколо кільця з лівого боку. Затягніть цю петлю в тугий, маленький вузол на планці.
3
Перша комірка готова. Повторіть вищеописані дії знову, щоб створити таку осередок, і так далі, поки не буде готовий перший ряд риболовної мережі.
4
Після того, як ряд був закінчений, його необхідно зняти з планки. Почніть новий ряд точно так же, як попередній.
5
Коли сплетена мережу потрібного розміру, всуньте в неї два шнура різних квітів. До одного з них - того, який знаходиться у верхній частині мережі, прикріпіть поплавки. До іншого, виконаному з капрону, прикріпіть свинцеві барила (грузила).
Зверніть увагу
Якщо ви візьмете лощеную нитка, то вона буде ковзати, і доведеться затягувати по два вузла замість одного.
Корисна порада
Ширина комірки залежить від розміру риби, яку ви плануєте ловити. Тому необхідно проконсультуватися у фахівця з риболовлі. Як правило, в'яжуть мережі з осередками стандартних розмірів.
Вироби з мережі досить широко застосовуються в аматорському та спортивному рибальстві, це садки, подсачеки, підйомники і т.д. Таку невелику мережа можна придбати в магазині або виготовити самостійно.
Вам знадобиться
  • - шаблон;
  • - човник;
  • - нитка.
Інструкція
1
Підберіть підходящу нитку для мережі, вона повинна бути гладкою, стійкою до впливу навколишнього середовища і еластичною. Можливий матеріал нитки - льон, капрон, бавовна. Але врахуйте, що нитка повинна бути однієї товщини по всій довжині і міцної на розрив.
2
Виготовте необхідні для в'язання мережі інструменти - човник і шаблон. Човник можна зробити з щільного матеріалу, наприклад фанери, головне, щоб він не гнувся від намотаною в декілька шарів нитки і був досить тонким. Ширина човника повинна бути в два рази менше, ніж осередок мережі, а довжина - в 10-15 разів більше, ніж ширина комірки.
3
Шаблон потрібен для того, щоб надати осередкам необхідний розмір, зробіть його у вигляді овальної пластини, довжиною 10-15 см. Ширину шаблону зробіть такий, щоб нитка, обмотана навколо нього в один виток, була в два рази довше розміру осередки.
4
Щоб в'язати мережа одним вузлом, спочатку спробуйте освоїти цей прийом на зразку. Розташуйте шаблон між безіменним і великим пальцем лівої руки, а середній введіть в верхню комірку, натягніть мережа . Ту нитку, що йде від вузла верхнього осередку, обведіть навколо безіменного пальця і шаблону, зачепите за вказівний, середній і мізинець. Притисніть мізинець до долоні і проведіть човник знизу правою рукою, не послаблюючи натягу, в першу петлю. Зробіть захлест в комірку знизу під середній палець.
5
Коли нитка виявиться зверху шаблону, підтягніть його до верхньої осередку, при цьому слід звільнити від петель всі пальці, окрім мізинця. Затисніть плетіння вказівним і великим пальцем, потім звільніть мізинець, затягніть вузол.
6
Якщо ви навчилися плести вузол мережі і досягли в цій справі бодай невеликого автоматизму, почніть плести мережа . Для цього оберніть нитку навколо шаблону, отримавши, таким чином, допоміжну петлю у формі букви «О». Від тієї нитки, що йде від човника, виконайте два оберти навколо шаблону, зав'яжіть на кромці вузол. Потім зніміть ці петлі - друга з них і буде найпершою осередком мережі.
7
Вставте отриману петлю в допоміжну і підвісьте їх на цвях. Зробіть захлест в петлю і затягніть вузол, у вас вже буде дві петлі. Точно також плетіть стільки петель, скільки необхідно для створення довжини мережі.
8
Зніміть отриману мережа з двох рядів з цвяха, в парні осередки проденьте нитку і розташуйте гірлянду горизонтально. Далі плетіть і непарні осередки вниз, до досягнення необхідної довжини мережі.