Як малювати маслом.

Малювати олійними фарбами непросто. Для цього потрібно підготувати полотно, пензлі, підручні засоби. Фарба наноситься різними мазками залежно від форми змальованих предметів і світлотіні на них.
Вам знадобиться
  • Льняний/бавовняний полотно, картон, дерево або інше полотно з акриловим грунтом; пензлики з натуральної свинячої щетини для основної роботи і соболині пензлики для промальовування деталей; губки; ганчірки; палітра для змішування фарб; розчинник/лляне масло для розведення фарби і миття кисті; лак для захисного покриття готової роботи
Інструкція
1
Позначте на полотні майбутній малюнок за допомогою простих фігур і контурних ліній. Використовуйте для цього розбавлену фарбу, вугілля, олівець.
2
Кулевидні і тороїдальні предмети малюйте серпоподібними і скрученими мазками пензля, конусоідальний - трикутними мазками, циліндричні - паралельними мазками. Плоскі поверхні виводите також паралельними мазками пензля.
3
Для плавних колірних переходів використовуйте плоскі кисті. В цьому випадку фарби змішуйте на палітрі і наносите в передбачуване місце градації. Кисть рухайте у напрямку вперед-назад-вперед в перехресної манері. На заключному етапі оформлення колірного переходу застосовуйте паралельні мазки. Працюйте чистої пензлем від більш темного кольору до середнього тону, після чого знову чистою кистю від світлішого кольору до середнього відтінку.
4
Прозорі глазуруючі верстви олійної фарби, затінюючі рисунок, кладіть на висохлий шар. Щоб їх отримати, використовуйте для розведення фарби спеціальну рідину, а суміш наносите колонкової пензликом в горизонтальному положенні. Якщо хочете, змінити колір малюнка, при глазурування робіть напрямок штрихів аналогічно тим, що маються на основному слое.Полупрозрачние лессирующие верстви також наносите колонкової пензликом в горизонтальному положенні. Фарбу розводите в співвідношенні 1/3 дамарского лаку, 1/3 скипидару і 1/3 льняного масла.
Зверніть увагу
Олівець для начерків малюнка застосовуйте з обережністю, так як його гострий кінчик може пошкодити ґрунтовку полотна.
Корисна порада
змішувати фарби на палітрі обережно і поступово. Для отримання більш світлих тонів використовуйте білий колір або лессировку.