Як вибрати струни.

Звучання гітари в чому залежить від того, які струни на ній натягнуті і наскільки вони підходять до самої гітарі, а також до вашої манери гри. Найчастіше зустрічаються у продажу металеві струни різних видів, а також нейлонові.
Інструкція
1
Вирішіть, який тембр звучання гітари вам більше подобається, а також яку музику ви збираєтеся грати. Якщо ви віддаєте перевагу м'який глибокий звук і у вас є для цього відповідний інструмент, зупиніть свій вибір на синтетичних струнах. Для гітари зі знімним грифом більше підійдуть металеві струни .
2
Оцініть можливості і розміри своєї гітари. Для більшого інструменту, якщо ви хочете отримати сильний красивий звук, краще взяти струни на сталевий основі №10 або 11. Правда, при цьому необхідно враховувати, що у новачка на пальцях лівої руки при грі на таких струнах утворюються мозолі. Для гітар середнього розміру вибирайте сталеві струни №9 або 10. Такі струни можна використовувати і на великих гітарах, збільшивши висоту їх постановки над грифом. Зробити це можна двома способами. Якщо у вас гітара з уклеєним грифом, збільшити висоту струн за рахунок нижнього поріжка. Висота струн на гітарах з рухомим грифом регулюється за допомогою гвинта.
3
Вирішіть, який тип обмотки вам більше підходить. Обмотку роблять з міді і різних її сплавів, вона може бути посрібленою. Найбільш довговічні струни з латунної обмоткою. Вони ж і найбільш дзвінкі. Зверніть увагу і на тип обмотки. Якщо вам потрібен соковитий яскравий звук, візьміть струни з круглою обмоткою. Якщо ви віддаєте перевагу більш камерне звучання, тоді більше підійде плоска обмотка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cuPTGFvqMXc
Зверніть увагу
Струни продаються окремо і в комплектах. Якщо ви берете комплект, пам'ятайте про те, що його номер визначається товщиною першої струни. Чим більше номер - тим товщі струни. Перша струна буває від 0,008 до 0,013 дюймів завтовшки. Третя струна в комплекті може бути з обмоткою і без неї. Струна з обмоткою звучить яскравіше, але вона менш довговічна. Перші дві струни завжди робляться без обмотки, а три (або чотири у семиструнної гітари) басові - завжди з обмоткою. Якщо у вас прийшла в непридатність одна струна і ви не хочете купувати комплект, намагайтеся вибрати струну того ж типу, що й інші. Завжди налаштовуйте струни по камертону. Перетяжка настільки ж шкідлива для звуку, як і недостатньо натягнуті струни. Якщо ви натягнули струни і налаштували їх по камертону, але якась із них зачіпає один з порожків - підпиляєте поріжок напилком. Це зазвичай буває з новими гітарами масового випуску.
Корисна порада
Вибираючи струни, не слухайте знайомих, навіть якщо вони добре грають на гітарі. У кожного - своя гітара, і струни, мають чудовий звук на одному інструменті, можуть абсолютно не підійти до іншого. Те ж саме стосується манери гри. Не надто покладайтеся і на поради продавця. Не варто натягувати на просту фанерну гітару нейлонові струни. Вони звучатимуть глухо. Нейлонові струни - атрибут класичної гітари. Втім, якщо ви тільки починаєте грати, можете взяти і їх, оскільки вчитися на них легше. Чи не акцентуйте увагу на ціні. Дорогі фірмові струни можуть не підійти до вашої гітарі.