Як намотати волосінь. Як прив'язати волосінь до шпулі.

Купивши моток волосіні, вам належить важливе завдання - перемотати її на шпулю котушки. Мало хто з новачків-рибалок замислюється про правильність намотування волосіні на котушку. А між тим, вона впливає і на дальність закидання, і на термін служби волосіні, і ймовірність її заплутування. Виходячи з вищесказаного, варто витратити трохи часу і сил, щоб домогтися правильної намотування.
Інструкція
1
Намотувати лісочку на шпулю котушки потрібно під певним натягом, інакше після перших же забросов вона вріжеться в ще невикористані нижні витки, що призведе до зменшення дальності закидання і може стати причиною утворення «бороди», тобто заплутування. Але і надмірні зусилля прикладати не треба - це погано позначиться на довговічності волосіні (шнура).
2
Одягніть бобіну з волосінню на який-небудь стержень (олівець, викрутка), так щоб шпуля вільно оберталася. Закріпіть в лещатах або попросіть помічника потримати в руках цю конструкцію.
3
Закріпіть вашу котушку на снасті. Просмикніть лісочку через кільця вудилища і закріпіть її на шпулі, попередньо відкинувши дужку лесоукладчіка. Закрийте дужку і починайте обертати ручку котушки. Під час намотування притримуйте лісочку близько кільця вудилища двома пальцями для створення натягу. Не поспішайте.
4
Ліска, намотана на шпулю, не повинна доходити до краю шпулі 1-2мм. Волосінь, намотана врівень з краями, або навіть більше, може стати причиною скидання петель і заплутування волосіні. Якщо ж відстань до краю шпулі велике, то постраждає дальність закидання.
5
Якщо волосінь лягає не рівно і/або її не вистачає, то потрібно під неї підмотувати «Бекінгем». Це може бути капронова нитка, волосінь діаметром 0.25-0.30мм або вставки (наприклад, виточені з пробки, твердого пінопласту і т.п.). Кількість Бекінгем може бути визначено дослідним шляхом. Намотавши потрібну кількість волосіні на шпулю котушки, намотайте поверх неї іншу лісочку (яку ви вирішили використовувати для Бекінгем) до 1-2мм до краю шпулі. Більше його і не потрібно. Тепер потрібно все це перемотати на інші шпулі і намотати на робочу шпулю заново, але вже в правильному порядке.Равномерность намотування можна поліпшити, застосувавши метод дзеркальної намотування Бекінгем і нижнього, неробочого, ділянки волосіні. У тих місцях, де під час намотування утворюються «горби», Бекінгем і волосінь повинні утворювати западину і навпаки. Домагатися цього доводитися вручну.
Корисна порада
Для захисту пальців від порізів при намотування волосіні корисно використовувати який-небудь м'який матеріал (наприклад, поролон або х/б тканину) .Деякі виробники рибальських товарів випускають для кріплення бобіни спеціальні пристрої, які не тільки утримують її, а й створюють необхідне натягнення волосіні при намотування.