Як в'язати шишечки.

язані плаття або светр виглядають більш ошатними, якщо виконані опуклим візерунком. Один з найбільш поширених візерунків - « шишечки ».
Вам знадобиться
  • Вовняна пряжа середньої товщини
  • Спиці №2 або 2,5
Інструкція
1
Наберіть на спиці потрібну кількість петель. Витягнете одну спицю і пров'яжіть ряд лицьовими петлями. Наступні 3 ряди в'яжіть панчішної в'язкою, чергуючи лицьові і виворітні ряди.
2
За особовим ряду пров'яжіть 5 петель лицьовими. Потім введіть робочу спицю в наступну петлю і протягніть нитка, але петлю не скидайте, а зробіть накид. Знову витягніть робочу нитку через цю ж петлю, зробіть ще один накид і знову витягніть петлю. Скиньте петлю попереднього ряду. У вас виявилося 5 «зайвих» петель. Продовжуйте в'язати ряд. Пров'яжіть ще 5 петель і зробіть другу «шишечку». В'яжіть так до кінця ряду.
3
Переверніть роботу і в'яжіть до першої « шишечки » виворітними петлями. "Зайві» петлі, утворені витягуванням нитки і накидами в попередньому ряду, пров'яжіть разом виворітного петлею. Точно так же вступите і з усіма іншими «шишечками». У вас на спицях повинно залишитися стільки ж петель, скільки було на початку.
4
Пров'яжіть 2 ряди панчішної в'язкою і знову зробіть « шишечки », розташувавши їх між вже Провязав «шишечками».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rekJbnz9EMQ
Зверніть увагу
Для вироби, виконаного таким візерунком, необхідно трохи більше вовни, ніж для хусткової або панчішної в'язки. Якщо ви збираєтеся в'язати плаття, пряжі потрібно приблизно на 100-150 г більше. Вироби, виконані такий вузький, не рекомендується відпарювати, інакше узор втратить об'ем.Прі розрахунку зразка «шишечка» вважається за одну петлю.На схемах візерунків для в'язання спицями «шишечка» звичайно позначається галочкою з написаною зверху ціфрой.Расстояніе між «шишечками» як по горизонталі, так і по вертикалі може бути довільним. Чим крупніше «шишечки», тим більше має бути відстань.
Корисна порада
«Шишечки» можна зв'язати і гачком. Зв'яжіть ланцюжок повітряних петель потрібної довжини і пров'яжіть ряд стовпчиками з накидом. У наступному ряду зробіть 2 повітряних петлі початку, потім пров'яжіть п'ять стовпчиків і зробіть "шишечку". Для цього в один стовпчик попереднього ряду зробіть 5-7 стовпчиків з накидом, після чого пров'яжіть їх однією петлею. Пров'язуйте «шишечки» через рівні проміжки. Наступний ряд в'яжіть стовпчиками з накидом, потім знову пров'яжіть ряд з «шишечками», провязав їх між "шишечками» попереднього ряду. «Шишечки» можна розташовувати довільно. Вони можуть бути різними і за обсягом - з 3, 5, 7 і більше петель. Чим товщі нитки і спиці, тим більш об'ємними можна робити «шишечки». Така в'язка дуже добре поєднується з лицьової та зворотньої гладдю або з гумкою. Можна виконати комбіноване виріб - перед светри виконати «шишечками», а спинку і рукава - гладдю.