Як зробити самому кольчугу.

Кольчугу можна сплести самостійно з металевого дроту. Для цього не потрібно спеціальних технічних навичок, оскільки технологія плетіння прийшла до нас із середньовіччя.
Вам знадобиться
  • 7-8 кг сталевого дроту 1,5 мм в діаметрі, стрижень діаметром 7,5 мм і довжиною 30 см, лещата для стержня, ножиці для різання металу, плоскогубці - 2 шт, пара рукавичок.
Інструкція
1
У стрижні зробіть маленьку наскрізну дірку, щоб всунути в неї дріт. Закріпіть стрижень в лещатах. Всуньте в дірку дріт, а потім намотуйте її по спіралі на стержень. Можна зробити стержень у формі вертіла, тоді мотати буде легше.
2
Після того як ви обвили всю довжину стрижня, вийміть його з лещат і зніміть отриману дротяну пружину. Далі візьміть плоскогубці і трохи розтягніть її, щоб колечка знаходилися на деякій відстані один від одного. Випрямляти не треба.
3
Візьміть ножиці і розріжте спіраль зверху чи знизу. Колечка відокремляться один від одного. Приготуйте заздалегідь для них лоток. Згрупуйте кільця по п'ять штук.
4
Скріпіть кінці 4 кілець, щоб в них не було зазорів. Потім нанизайте їх на п'яте кільце. Вийде заготовка з 4 кільцями з боків і одним посередині. Зробіть дев'ять таких заготовок.
5
Візьміть дві заготовки і одне вільне кільце з лотка з незведення кінцями. Всуньте в це кільце 2 сусідніх кільця з першої п'ятірки і ще 2 сусідніх із другої п'ятірки. Зведіть кінці колечка разом. У вас вийде кольчужна сітка з трьома рядами (по 4 кільця зверху і знизу і 3 посередині).
6
З'єднайте цей шматок кольчуги з іншими п'ятірками таким же чином. У вас вийде довга стрічка. Зробіть ще одну стрічку, а потім з'єднайте їх разом за допомогою вільних кілець наступним чином. Два крайніх нижніх кільця з першої стрічки просмикуються разом з двома крайніми верхніми кільцями іншої стрічки у вільний колечко, і т.д. Виходить кольчужне полотно.
Зверніть увагу
Не використовуйте ножиці для різання дроту діаметром товщі 1,5 мм. В цьому випадку візьміть краще бокорізи, але тоді краю розрізів будуть нерівними, що створить проблеми при зведенні кінців.
Корисна порада
Чим менше кільце, тим краще кольчуга. Однак для початківців рекомендується плести кольчугу з кілець більшого розміру. Діаметр кільця дорівнює діаметру дроту, помноженому на 5.
Кольчуга являє собою оборонний обладунок з просмикнутих один в одного металевих кілець. Легкість і гнучкість кольчуги дозволяли воїну бути досить рухливим. Вийшла з ужитку вона у зв'язку з поширенням і удосконаленням вогнепальної зброї, але і сьогодні кольчуги широко використовуються в серйозних дорослих іграх при відтворенні військово-історичних подій.
Вам знадобиться
  • Плоскогубці, кусачки, циліндричний предмет для намотування дроту (фломастер), дерев'яна дошка, гвоздики, молоток
Інструкція
1
Для плетіння кольчуги використовуйте нержавіючу дріт. Важлива твердість і пружність матеріалу. Занадто м'яка дріт може почати сипатися під власною вагою, а надмірно тверда не дозволить відкушувати дріт - доведеться її різати, що занадто трудомістким. Вибирайте дріт завтовшки 1-3 мм.
2
Випрямите дріт і намотайте на фломастер, щоб вийшло щось на зразок навитої пружини, у якої кожний наступний виток прилягає до попереднього.
3
Після навивки пружини кусачками відкусите по одному колечку. Для зручності прокреслите на пружині лінію, вздовж якої будете відкушувати колечка.
4
Розділіть кільця на дві купки: в однієї половини краю з'єднайте так, щоб вийшло замкнуте кільце, а у другої групи частині краю розведіть на ширину діаметра кільця. Розводите краю не вздовж, а впоперек (перпендикулярно).
5
Виготовте станочек для плетіння кольчуги. Для цього візьміть дошку шириною 150 мм і довжиною 300 мм. Зверху на відстані 10 мм від краю по одній лінії вбийте 8-10 цвяшків на відстані діаметра кільця один від одного. При плетінні дошка знаходитиметься в похилому положенні (під кутом приблизно в 60-80 градусів), на гвоздиках висітимуть кільця.
6
На гвоздики повісьте по одному замкнутому кільцю. Якщо у вас 10 цвяшків, то кілець буде стільки ж. Тепер візьміть 9 розімкнутих кілець і одним розімкненим кільцем з'єднайте два сусідніх замкнутих. У вас вийшло два ряди кілець. Перш ніж з'єднати два сусідніх замкнутих кільця, повісьте на розімкнуте кільце два розімкнутих. Плетіння зручніше вести зліва направо. Наберіться терпіння, адже майструвати кольчугу вам, можливо, доведеться два-три місяці.
7
Сплетені окремі полотна з'єднайте між собою по тканинної викрійці. В будь-який момент кольчугу можна розплести, щоб переробити під інші розміри, якщо виникне така необхідність.