Як налаштувати радіо.

У житті сучасної людини давно і міцно присутній радіо. Все починалося з ери розвитку радіо більш ста років тому. Сьогодні за допомогою радіо люди слухають не лише музику, а й дізнаються останні новини, слухають репортажі про події, в багатьох куточках світу. Але не тільки за допомогою радіоприймача можна слухати радіопередачі та радіостанції.

У власників персональних комп'ютерів найчастіше встановлена програма WinAmp. Вона дуже зручна для прослуховування музичних файлів у форматі mp3. Але в неї ще є одна цікава особливість - це прослуховування інтернет-радіостанцій. Звичайно, такими функціями нікого не здивуєш, іноді достатньо зайти на сайт популярної радіостанції і слухати трансляцію через Інтернет. Але WinAmp пропонує користувачам майже 9000 радіостанцій. І не просто пропонує, а сортує за стилями, напрямками, мовам і країнах.

Як налаштувати радіо в програмі WinAmp

Щоб налаштувати радіо правильно, потрібно для програвача WinAmp додатково встановити компонент WinAmp Library . Він доступний для скачування з Інтернету з сайту виробника. Скачавши і встановивши додатковий компонент, запускаємо WinAmp. Приступаємо до налаштування радіо. Заходимо в «Налаштування» і в закладці Online Media встановлюємо кількість радіостанцій для прослуховування. За замовчуванням їх встановлено всього 600 станцій, а в Інтернеті їх кількість обчислюється тисячами. Встановлюємо значення з запасом - 20 тисяч. Виходимо з налаштувань програвача і займемося пошуком радіостанцій.Вибіраем в меню Internet Radio. Потім у віконці праворуч активуємо кнопку Refresh. Почнеться завантаження доступні станції. З цього моменту можна прослуховувати радіостанціі.Чтоби налаштувати радіо правильно, потрібно скористатися фільтрацією списку за стилями та напрямками. Для цього в меню Genre можна вказати кілька типів музики - класична, рок, поп, джаз і т.д., а також можна вибрати країни. Якщо в списку пріоритетів користувача не тільки музика, а й новини, то можна активувати фільтри по темам - політика, спорт, новини регіону. Крім того, є функція пошуку радіостанцій по назвах. Вибравши заинтересовавшую радіостанцію, активуємо відтворення або за допомогою кнопки Play, або подвійним клацанням мишки. Вподобані радіостанції можна заносити в свій список «Вибраних». За допомогою програвача WinAmp можна знайти в Інтернеті безліч вельми несподіваних радіостанцій. Зарубіжні радіоаматори частенько транслюють в мережі Інтернет «перехоплену» поліцейську або авіадиспетчерську радіозв'язок. Одним словом, обстеження радіоефіру таке ж цікаве справа, як і просте «бродіння» по Інтернету. На вивчення радіостанцій піде кілька місяців часу і солідний гігабайтний трафік.Следует враховувати, що WinAmp в режимі радіо споживає приблизно 62 мегабайта інтернет-трафіку за одну годину прослуховування. Радіостанції здійснюють передачу на 128 кбіт/c, тому власникам лімітованих пакетів слід цей факт враховувати.