Як вирощувати кристали.

Вирощувати кристали дуже просто - адже в будь-якому будинку є продукти з крісталлообразном структурою. До таких, наприклад, відносяться цукор або сіль. З їх допомогою ви зможете створити кристали найрізноманітніших розмірів. Але запасіться терпінням: цей процес займе приблизно тиждень.
Вам знадобиться
  • Горщик
  • Півсклянки цукру або солі
  • Мірний стакан
  • Металева чашка
  • Марля
  • Деревне вугілля
Інструкція
1
Налийте стакан води в чашку. Поставте її на вогонь і в киплячу воду висипте речовина, з якої плануєте виростити кристали (сіль або цукор). Дочекайтеся його повного розчинення.
2
Приберіть суміш з вогню і залиште її остигати при кімнатній температурі. Покладіть на дно шматок деревного вугілля.
3
Накрийте чашу зі зростаючими кристалами шматком марлі, щоб запобігти осідання пилу на поверхню рідини. Поставте її туди, де вона нікому не заважатиме.
4
Щодня перевіряйте чашку, щоб дізнатися, як ростуть ваші кристали . Як тільки рідина з чаші почне випаровуватися, кристали стануть формуватися на поверхні вугілля.
5
Коли вся вода випарується, ви зможете поставити ваші кристали на будь-яке місце. Але звертайтеся і переносите їх обережно - вони легко ламаються.
Звичайно, виростити кристал алмаза в домашніх умовах неможливо. Але от самостійно отримати дуже красивий кристал солі цілком можливо. Оскільки він є крихким і боїться води, зберігати його доведеться в прозорій коробочці.
Інструкція
1
Визначтеся з тим, чи необхідний вам правильний кристал або допускаються деякі його відхилення від правильної форми (часом другий одержує навіть гарніше). У першому випадку вода повинна бути дистильованої, а сіль - НЕ йодованої. У другому випадку використовуйте воду з-під крана і будь-яку кухонну сіль.
2
Закип'ятіть приблизно півлітра води. Поки вона кипить, обережно, щоб не обваритися паром, почніть всипати в неї сіль. Для цього можна скористатися, наприклад, V-подібним відрізком листа металу, тримаючи руки в стороні від судини. Продовжуйте всипати її до тих пір, поки розчин не стане перенасиченим (на стінках посудини почнуть утворюватися невеликі кристал ики солі).
3
Вимочіть в перенасиченому розчині солі шматочок картону. Потім висушіть його, і він виявиться покритим невеликими кристал ікамі.
4
Один з найбільш великих кристал ов відокремте і підвісьте на нитку.
5
Перенасичений розчин влийте в чисту посудину таким чином, щоб до нього не потрапили маленькі кристал ики зі стінок того посудини, в якому здійснювалося кип'ятіння. Дайте йому охолонути, потім введіть в розчин маленький кристал ик на нитці. Стосуватися дна він не повинен.
6
Залиште посудину в такому місці, де його не будуть ворушити. Маленький кристал ик буде поступово збільшуватися в розмірах. Коли він досягне бажаного вами розміру, витягніть його, потім ретельно просушіть і перекладіть в прозору коробочку.
7
При бажанні виготовте пристрій для підсвітки кристал а світлодіодами. Яким воно буде, залежить від вашої фантазії. Підсвічувати можна як один крупний кристал , так і декілька менш крупних. В останньому випадку з них можна виготовити композицію, складену не тільки з кристал ов, а й з інших предметів. Не забудьте додати фон і закрити композицію склом, оскільки від дотику кристал и псуються.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iLoHx0XjuNo
Корисна порада
Готові вироби бережіть від механічних впливів і потрапляння вологи.