Як написати концепцію.

Багато з нас мріють відкрити свою справу, щоб працювати тільки на себе, бути собі господарем і вирішувати в які години працювати, а в які відпочивати. Але щоб відкрити свою справу, потрібно знати, що ви будете робити і написати концепцію проекту. Це перший крок до створення власної бізнес імперії чи укладенню важливої угоди.
Вам знадобиться
  • - Блокнот
  • - Ручка
Інструкція
1
Щоб написати концепцію , в першу чергу потрібно визначитися з бізнес-ідеєю. Для цього подумайте в чому ви найкраще розбираєтесь, виділіть свої сильні сторони, запишіть декілька ідей і проектів, які, на ваш погляд, ви були б в силах втілити в життя.
2
Протягом декількох днів обдумайте всі плюси і мінуси кожної придуманої ідеї, прикиньте наскільки вона може бути прибуткова, виділіть цільову аудиторію проекту, пошукайте інформацію про конкурентів, їх досвіді і т.п. На підставі цих даних виберіть одну бізнес-ідею.
3
Як тільки ви визначилися з бізнес-ідеєю, прийшов час продумати її деталізовану концепцію . Насамперед вирішите, хто ваша цільова аудиторія, які конкретно послуги ви можете для неї запропонувати, чим ви відрізняєтеся від конкурентів і т.п.
4
Наступним кроком деталізованої концепції є створення тайминга, інакше кажучи, розкладу вашого проекту. Що ви будете робити, в якій послідовності, і які результати ви плануєте досягти на тій чи іншій стадії запуску проекту?
5
Відобразите в концепції всі можливі ризики, пов'язані з проектом: законодавчі, політичні, конкурентні і т.п. Оцінка і відображення ризиків допоможе адекватно оцінити цінність вашої ідеї і проекту.
6
Пропишіть в концепції весь персонал, який вам буде потрібно для реалізації проекту. Прорахуйте всі можливі кадрові витрати і необхідну спеціалізацію співробітників.
7
Прорахуйте в концепції оціночний бюджет проекту, хоча б на перший рік: скільки ви плануєте витратити і на що, і думаєте ви, що вдасться щось заробити? Ця інформація буде дуже важлива як для потенційного інвестора проекту, так і для вас.
Створення особистого або корпоративного порталу - важлива частина загальної маркетингової стратегії компанії. Щоб сайт максимально ефективно виконував свої функції, необхідно спочатку написати його концепцію .
Інструкція
1
Знайдіть шаблон брифа для розробки сайта. Як правило, подібні документи знаходяться у відкритому доступі на більшості великих порталів, що займаються web-послугами. Змініть і заповніть даний бриф на свій розсуд, щоб він став максимально інформативним і надав розробникам докладні відомості про концепцію сайту.
2
Заповніть загальну інформацію про вашу компанію, специфіці її роботи, клієнтах, проектах. Визначте, для яких цілей вам потрібен сайт. Навіть стандартний сайт-візитка може або містити лише найнеобхіднішу інформацію, або служити потужним іміджевим інструментом. Оскільки візуальний ряд і контент залежать лише від ваших цілей і бюджету, чітко перерахуйте вимоги до інтерфейсу.
3
Проведіть аналіз сайтів конкурентів, а також виберіть портали, які подобаються вам найбільше. Виділіть всі наявні недоліки і достоїнства, відзначте найцікавіші стилістичні рішення. Перелічіть дані посилання у відповідних розділах вашого брифа, вказавши, як мінімум, по 3 плюса і мінуса обраних сайтів. Це допоможе виконавцям скласти уявлення про ваші уподобання.
4
Продумайте структуру сайту. Викладіть свої побажання щодо організації основної сторінки, пунктів головного меню, способу організації вкладок і розкриття фотографій. Разом з розробником сайту розробіть зрозумілу і доступну кожному користувачеві навігацію. До запуску сайту доцільно провести юзабіліті-аудит: аналіз основних сторінок і навігації з боку експертів і представників цільової аудиторії.
5
Сформулюйте вимоги до функціонала сайту. Сьогодні будь-який ресурс можна зробити максимально інтерактивним, перетворивши його на майданчик для спілкування і пошуку потрібної інформації. Гостьова книга, реєстрація користувачів, особистий кабінет, корзина товарів, підписка на розсилку: з усього різноманіття функцій виберіть ті, які відповідають поставленим цілям найкращим чином.
6
Викладіть свої наміри з просування сайту. Перелічіть технології, які ви хотіли б довірити розробникам, наприклад, ведення груп в соцмережах, контекстна реклама, SEO.
Зверніть увагу
Не перевантажуйте сайт занадто «важкої» графікою і анімацією. Зрозуміло, при хорошому виконанні портал виглядатиме красиво, проте у більшості користувачів він буде грузиться занадто повільно.
Корисна порада
Паралельно з розробкою концепції сайту, вирішите і технічні моменти. Виберіть хороший хостинг, програмні рішення, забезпечте джерело регулярної підтримки.