Як назвати посаду.

На тлі змін, які торкнулися трудових відносин, можна зустріти абсолютно неймовірні найменування посад. А чи так це нешкідливо, як здається на перший погляд?
Інструкція
1
Законодавством закріплено право роботодавця найменувати ту чи іншу посаду на свій розсуд. Дана можливість виключена для тих посад, робота на яких дає працівнику пільги і компенсації (спецхарчування, пільгова пенсія, додаткова відпустка) або обмеження (визначені вимоги до здоров'я). Найменування таких посад має повністю відповідати вимогам Єдиного кваліфікаційного довідника. Якщо з робочими професіями все більш-менш визначено (діє ЕТКС загальний і по різних галузях), то професією керівників, фахівців і службовців не відповідають вимогам сьогоднішнього дня. Для того щоб назва посади відповідало саме тим обов'язкам, які покладені на працівника, дозволено вводити назви, не передбачені ЕТКС.Чтоби не порушувати Трудовий кодекс РФ, перш ніж змінити назву тієї чи іншої посади, необхідно виконати ряд обов'язкових процедур.
2
Перше, що потрібно зробити - це розрахунок чисельності вашої організації. Число працівників має бути економічно обґрунтованим - ця цифра повинна розраховуватися з планованого прибутку. Не треба й «мріяти» про штат в 100 чоловік, якщо реально заробітну плату ви зможете платити всього шістдесяти. І не сподівайтеся на те, що заплативши менше, отримаєте більше працівників. Ті фахівці, які готові працювати за мізерну оплату, як правило, і «напрацюють» мізер (якщо вони не альтруїсти або ваші віддані соратники).
3
Визначившись з числом працівників, складіть штатний розпис. Тут потрібно конкретно вирішити скільки, яких і якої кваліфікації фахівців вам необхідно. При розробці штатного розкладу можна вводити нові посади, перейменовувати вже імеющіеся.После проведення процедури узгодження проекту штатного розкладу, наказом керівника воно затверджується і набуває чинності. Тепер всі ваші зміни законні. З новими посадами потрібно ознайомити працівників і внести записи до трудової книжки.
4
Здавалося б, все просто, але в процесі «винаходу» нових посад постарайтеся не перегнути палицю в гонитві за модним і помітною назвою. Багато дискусій викликає професія «менеджер». В Кваліфікаційний довіднику керівників і фахівців, введеному в дію ще в 1998 році, маються роз'яснення з цього питання, але перелік посад явно недостатній. Одне очевидно, що посаду менеджера відноситься до управління і ділиться на 3 категорії: • менеджери вищої ланки (до них можна віднести всіх керівників організацій, компаній і пр.); • менеджери середньої ланки (керівники відділів, секторів , служб та ін.); • менеджери нижчої ланки (фахівці, які відповідають за певний вид діяльності в організації) .Це означає, що відмінності між ними тільки в обсязі повноважень та відповідальності. У кожному разі менеджер - це фахівець, який має функцію управління. Для прикладу: правильно буде перейменувати посаду інженера відділу постачання та збуту в посаду менеджера з логістики. А от назвати посаду прибиральника «менеджером клінінгової служби» абсолютно невірно. Але, на жаль, такі випадки мають місце. Тому при прийомі нових співробітників постарайтеся з'ясувати, що ж насправді стоїть за красивим найменуванням в трудовій книжці кандидата на посаду .