Як відбити пенальті.

Пускай статистика пенальті не на користь доблесних захисників футбольних воріт, пробиваючим пенальті було б набагато комфортніше, якщо ворота взагалі ніхто не охороняв. Ця стаття трохи відкриє завісу таємниці над тим, як потрібно себе вести голкіперу, щоб дати опонентові гідний одинадцятиметровий відсіч.
Інструкція
1
Можна виділити два основних способи відбити пенальті : реагувати або стрибати навмання. Перший хороший тим, що дозволяє з великою часткою ймовірності визначити, в який кут буде завдано удар, але для ефективного «сейви» знадобиться хороша реакція. У другому випадку воротар не витрачає дорогоцінні секунди на визначення напрямку удару, проте результат цілком і повністю залежить від примхливої фортуни. Стояти потрібно на носках, т.к. якщо спертися повністю на всю стопу, відстань і швидкість стрибка буде значно гірше. Відштовхуватися необхідно тією ногою, в сторону якої спрямований удар.
2
Є сенс дивитися не тільки на м'яч, але і на опонента, який намірився вразити захищаються вами ворота. Перед ударом стопа противника приймає певне положення, відповідне напрямку удару. Це дозволяє воротареві визначитися, стрибнути дещо раніше і відбити одинадцятиметровий удар. Однак досвідчений футболіст здатний вивернути стопу за лічені миті до удару, направивши його в протилежну сторону і тим самим обдуривши голкіпера, який спостерігає за стопою. Цим, наприклад, славився нині вже залишив на спокій Зінедін Зідан.
3
Однак футбольні ворота досить великі для того, щоб навіть самий умілий воротар зміг контролювати весь цей простір. Згідно зі статистикою, верхня третина воріт вважається справжньою «мертвою зоною» для голкіпера, - мало кому вдається дістати пущений туди м'яч. Тоді як удар середньої висоти відбивається в 30% випадків, а по низу - в 57%. Зокрема, іменитий півзахисник збірної Голландії Денніс Бергкамп з цього приводу говорив наступне: «Я завжди намагаюся бити вище голкіпера, на що люди кажуть: о, так ви намагаєтеся забити якомога більше красиво! Але я говорю: слухайте, якщо воротар стоїть зовсім небагато попереду лінії воріт, скільки простору залишається з боків від нього? Небагато. А над ним? Більше. Це математика. І це здорово. Якщо підняти м'яч правильно, промахнутися неможливо ».
Воротарська позиція є ключовою в будь командній грі. Те ж саме, звичайно, стосується й футболу. Захисники не завжди можуть врятувати ворота. І тоді постає питання, як же воротареві ефективно відбивати летять в його ворота м'ячі?
Інструкція
1
Розвивайте реакцію. Неможливо відбивати швидко летять м'ячі в ворота без розвинутої реакції. Працюйте постійно над цим навиком, оскільки воротарям він необхідний найбільше. Просіть пробивати більше прямих ударів на тренуванні. Тренуйтеся також відбивати пенальті з 11 метрів. Це допоможе позбутися страху удару і дасть новий поштовх в уміннях.
2
Дивіться за рухом ніг і очей противника. Як під час тренінгу та офіційної гри, стежте за тим, як пересувається суперник. Найголовніше - встигнути помітити, в який бік спрямована його ударна нога. Як правило, в цьому напрямку і полетить м'яч. У вас буде декілька часток секунди, щоб зреагувати. Також стежте за тим, куди дивиться бьющий. Якщо він дивиться вгору, швидше за все, удар піде у верхній кут воріт.
3
Враховуйте обманні рухи. Деякі гравці люблять робити помилковий замах однією ногою, щоб потім вдарити інший. Не попадайтеся на їх прийоми! Стійте твердо на ногах, трохи зігнувши коліна і поставивши руки на ширині плечей. Так ви зможете швидко зреагувати і відбити летить м'яч. В будь-якій ситуації залишайтеся холоднокровними.
4
Забирайте навіси в руки. Якщо м'яч летить високо, то робіть стрибок з місця і високо підкидає руки вгору. Не бійтеся при цьому кого-небудь зачепити. Вчепитися за м'яч якомога сильніше і притисніть його до землі, якщо ситуація біля воріт досить небезпечна. Якщо ні, просто візьміть м'яч в руки і викиньте його за межі штрафної площі.
5
Відбивайте кулаками сильні разючі удари в створ воріт. Інша справа, якщо вам доведеться реагувати безпосередньо на летить м'яч в ворота. Ця ситуація набагато небезпечніша навісів. Використовуйте тільки кулаки або долоні щоб відобразити такі удари. Відбивайте їх далеко від воротарської площі, щоб ніхто не зміг підхопити м'яч і забити гол. Робіть це якомога швидше і різкіше.
6
Випінивайте ногами котиться по землі м'яч. Якщо ігрова ситуація дозволяє, то просто відбийте ногами снаряд назад у поле. Це потрібно робити, якщо нападники противника знаходяться в безпосередній близькості від воріт і ведуть м'яч перед собою. Не завжди в таких випадках є можливість відбити м'яч руками. Тому вибігайте швидко з воріт і вибивайте снаряд подалі. Це вбереже вашу команду від зайвих неприємностей.