Як очистити акваріум.

Акваріум - прекрасна прикраса для квартири, а також дивовижна можливість познайомитися зі світом підводних мешканців ближче. Для того, щоб ваш акваріум завжди був красивим і доглянутим, необхідно регулярно його чистити.
Інструкція
1
Догляд за акваріумом можна розділити на дві частини. Перша - це щотижневі заходи, друга - генеральне прибирання.
2
Для того, щоб рідше чистити акваріум, необхідно встановити хороший очищуючий фільтр. Також рекомендується завести декількох равликів і сомиків, які є природними санітарами водного будинку.
3
Щотижня оглядайте свій акваріум. Відразу ж видаляйте залишки нез'їденого корму. Інакше він буде розкладатися, тим самим створюючи прекрасні умови для бурхливого розмноження мікрофлори. Якщо на дні накопичилися екскременти риб, то необхідно видалити їх спеціальною трубочкою. Якщо ви помітили наліт на стеклах або надмірне розмноження водоростей, то зробити скло знову чистим допоможе скребок. Всі предмети для догляду за акваріумом продаються в зоомагазині.
4
Щотижня промивайте губку фільтра. На ній скупчується безліч бруду, яка впливає на якість роботи агрегату.
5
Щотижня підміняйте третину води в акваріумі на свіжу. Слідкуйте за ростом рослин - вчасно видаляйте отгнивает частини.
6
Частота генерального прибирання в акваріумі залежить від його обсягу, заселеності рибками, наявності аераційного обладнання. Як правило, чим більше обсяг акваріума, тим рідше доводиться його чистити.
7
При генеральному прибиранні, необхідно відсадити риб в баночки, відключіть обладнання. Потім можна приступити до промивання самого акваріума. Не використовуйте агресивні миючі засоби - згодом вони можуть нашкодити рибкам. Ретельно промийте грунт. Деякі фахівці радять його прокип'ятити. Якщо в акваріумі є корчі або декоративні камені, то їх теж можна прокип'ятити. Промийте рослин, видаліть разросшиеся пагони.
8
Засипте в акваріум грунт, наповніть його водою на третину, встановіть корчі і посадіть рослини. Наповніть акваріум водою (30-50% води необхідно залити зі старого акваріума). Увімкніть обладнання. Якщо вода помутніла, то необхідно почекати кілька днів, до нормалізації її кольору. Щоб прискорити цей процес можна використовувати спеціальний кондиціонер, який продається в зоомагазині. Після того, як вода стане кристально-прозорої, в неї можна знову запустити рибок.
За акваріумним світом необхідний особливий догляд. Необхідні умови для його мешканців створюються за допомогою різноманітних приладів і пристроїв - компресорів, фільтрів і т.д. Особливу увагу потрібно звертати на гідрообеспеченіе і освітлення акваріума. Однак найважливішим заходом, звичайно, є його правильне чищення. Чистити акваріум самостійно зовсім неважко.

Чистити акваріум починаємо зі стекол В принципі, водорості, якими обростають стінки, не уявляють абсолютно ніякої небезпеки, однак вони псують вигляд акваріума, тому від них слід позбавлятися. Робити це потрібно регулярно, приблизно раз на два тижні. Щоб прибрати зі стекол водорослевие обростання, слід скористатися спеціальним скребком, який можна придбати в спеціалізованому магазині. Найкраще скористатися магнітним пристосуванням. Якщо скребка під рукою не виявиться, замініть його нової губкою або лезом бритви.

Очищаємо дно акваріума

Наступний крок - сифонка грунту. Вашим завданням є видалення всіх нечистот, які скупчилися на акваріумному дні. Для цього застосовують гумовий шланг з металевим або скляним наконечником, діаметр якого повинен бути таким, щоб по шлангу могла пройти вода з усім сміттям. Ще один варіант - використовувати спеціальний грязечерпатель.

Як визначити, чи потрібно чистити акваріум

Щоб зрозуміти, чи потрібно чистити акваріум, радять поворушити грунт. Якщо з дна не піднімаються бульбашки, чистка поки не потрібна. При наявності бульбашок водите наконечником гумового шланга по акваріумному дну, періодично встромляючи його в грунт. Потім слід зробити підміну води в акваріумі, щоб видалити речовини, шкідливі для мешканців, які в ній скупчилися. Зазвичай це робиться двічі на тиждень, причому підмінюються близько 20-30% від усього обсягу води. Цей процес часто об'єднують з сифонка грунту. Ви можете підмінювати воду рідше двох разів на тиждень, але тоді слід уникати підмін більше 30% за один раз, так як на здоров'я риб це позначається не кращим чином. Якщо для підміни використовується водопровідна вода, вона повинна відстоюватися протягом декількох діб.

Чистимо фільтр

Чистити акваріум правильно - значить приділити особливу увагу чистки його фільтра. В наполнителях фільтра накопичується бруд з води, яка проходить через нього. Саме ці наповнювачі слід очищати, мити їх потрібно тільки в тому випадку, коли забруднення стане заважати прокачувати воду. Врахуйте, що при цьому ні в якому разі не можна застосовувати миючі засоби. В ідеалі наповнювач слід прополоскати в завантаженої з акваріума воді. Вам не потрібна абсолютна чистота, досить домогтися вільного протоку води через пори наповнювача. Для чистки сопла фільтра можна скористатися старою зубною щіткою.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2GYIfFDhzyI