Як назвати газету.

Якщо ви маєте намір видавати газету тиражем до 1000 екземплярів, то питання одразу переходить з площини юридичної у площину вашої фантазії і смаку. Видання з таким тиражем, відповідно до закону, не потребують державної реєстрації, можете називати її як завгодно, правда, озираючись на той же закон. Це в плані порнографії, пропаганди насильства і тому подібного - навіть у незареєстрованого видання можуть бути конфлікти з наглядовим органом, якщо назва порушує відповідні статті закону.
Інструкція
1
Якщо тираж вашої газети перевищує зазначену цифру, в заяві на реєстрацію потрібно вказувати її назву. З цієї причини ви можете отримати відмову в реєстрації - якщо газета з вказаною назвою вже виходить. Щоб уникнути такої неприємної колізії (весь процес реєстрації доведеться починати спочатку), потрібно заздалегідь пошукати інформацію про можливі «тезки» вашої газети. В Інтернеті можна знайти повний перелік всіх друкованих видань РФ. Він, правда, сильно застарів, але допомогти вам може. У багатьох регіонах Росії, де є обласні департаменти ЗМІ, списки всіх газет регіону опубліковані на сайтах цих організацій.
2
Непоганий прийом, що дозволяє уникнути неприємностей з дублюванням назв - вставити в назву вашого видання найменування населеного пункту. «Белогусевскіе куранти», «Старопетрівському ведомости» - непогано, і головне - унікально.
3
Щодо власне назви, ніяких рекомендацій на цей рахунок немає і бути не може. Все залежить від характеру видання, редакційної політики, нарешті, від смаків та естетичних уподобань видавців.
Корисна порада
У випадку ускладнень з вибором назви газети можна оголосити загальноміський або загальнорайонних конкурс - це ще й відмінний рекламний і маркетинговий прийом.