Як лікувати риб.

Кожен акваріуміст стикається із змінами в зовнішньому вигляді або поведінці рибок . Зазвичай такі зміни свідчать про те, що рибки захворіли. Акваріумні рибки хворіють інфекційними захворюваннями, їх може вразити грибок, а живий корм або нові мешканці акваріума можуть занести туди паразитів. Господарю необхідно знати, як лікувати своїх вихованців.
Вам знадобиться
  • Карантинний акваріум
  • Лікарські препарати
  • Визначник хвороб риб
  • Банку з поділами на 200-250 мл
  • 3 судини для короткочасного лікування
  • Аптечка
Інструкція
1
Встановіть діагноз. Для цього якийсь час поспостерігайте за акваріумом. Помітивши найменші відхилення в зовнішньому вигляді і поведінці рибок , визначте захворювання. Відхилення можуть бути різні: плями на тілі і плавниках, здуття або виснаження, порушення руху. Розгляньте рибок якомога уважніше, щоб уточнити симптоми.
2
Знайдіть в определителе симптоми і визначте захворювання.
3
Підготуйте карантинний акваріум. Пересадите туди хворих риб.
4
Розрахуйте потрібну кількість препарату. Візьміть посудину з поділками і налийте туди 250 мл лікувального розчину. Розділіть приблизно все кількість розчину на 3 частини. Влийте в акваріум 1/3 і почекайте півгодини. Влийте ще 1/3 і знову почекайте півгодини, після чого вилийте в акваріум залишки розчину.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WPrMXF0vVyg
Зверніть увагу
В аптечці обов'язково повинні бути перманганат калію, трипафлавин, деякі антибіотики (біцилін, биомицин, левоміцетин), метиленовая синька, мідний купорос, кухонна сіль. Необхідність використання того чи іншого ліки і дозування вказується в определителе хвороб. Лікувати рибок можна в загальному акваріумі. Необхідно додавати в воду невеликі дози препарату. Лікування в загальному акваріумі йде досить довго. Таким же способом лікують риб в карантинному акваріумі. Карантинний акваріум повинен бути невеликим. Концентрація препарату значна, але рибок туди опускають на короткий час. Деякі захворювання лікують за допомогою індивідуальних примочок. Використовуйте 0,1% розчин перманганату калію (1г на 1л води). Розчин трипафлавина готується з розрахунку 0,5г на 1 л води.
Корисна порада
Короткочасні ванни в окремій посудині проводяться так. Вам знадобиться, крім акваріума, в якому перебувають хворі рибки, ще три банки. В одній з них готують лікувальний розчин, для цього краще використовувати банку з поділами. В іншій проходить безпосередньо лікування, а третя служить як проміжний акваріум. Виходячи з обсягу судини, в якій проводиться лікування, приготуйте концентрований розчин. Влийте половину розчину в банку, де буде проводитися лікування, і пересадите туди рибку. Частину розчину поступово доливайте протягом 5 хвилин. В цьому випадку необхідно забезпечити аерацію посудини, в якому проводиться лікування. Уважно спостерігайте за рибкою. Якщо вона поводиться неспокійно, додайте води і понизьте концентрацію розчину. Після процедури помістіть рибку в проміжний посудину приблизно на півгодини. Потім можна посадити її в карантинний акваріум. Після процеури рибку необхідно погодувати живим кормом. Препарат готують перед кожною процедурою. Після процедури необхідно продезінфікувати судини. Концентрація розчину для лікування молоди повинна бути в півтора-два рази нижче звичайної. При деяких захворюваннях (при аргулез, грибкових ураженнях, травмах)) застосовують індивідуальні примочки. Візьміть банку і налийте в неї води тієї ж температури, що і в акваріумі. Зробіть ватяний тампон. Він повинен бути в два рази довше рибки. Покладіть його на дно і дайте просочитися водою. Приготуйте лікарський розчин. Покладіть в тампон рибку, залишивши відкритими місця, які треба обробити. З помошью ватної палички змастіть розчином уражені місця. Слідкуйте, щоб ліки не потрапило на зябра. Відпустіть рибку в акваріум і повторюйте процедури через 12 годин. Процедура повинна тривати не більше півтора хвилин.