Як в'язати комір-хомут. комір хомут рукав реглан в'язка.

Комір - «хомут» не виходить з моди вже багато десятиліть. Своє походження він веде від коміра-стійки. Такий комір може бути різної форми, різного розміру. Він може вільно падати на плечі або майже облягати шию. Він може бути частиною светри або плаття, а може існувати і окремо, як манишка, яка в разі необхідності перетворюється на головний убір.
Інструкція
1
Уточніть викрійку. Проведіть округлу лінію, паралельну лінії горловини, але віддалену від її вниз на 5-7 см. Ряди вважайте, виходячи з зміненої викрійки.
2
При в'язанні светри з окремих деталей довяжіте поличку до кінця, але петлі не закривайте, а зніміть на додаткову нитку. Точно так же вступите і зі спинкою. Коли всі деталі светри будуть готові, наберіть зняті петлі на кругові спиці. Нитка, на яку ви знімали петлі останнього ряду, необхідно висмикнути.
3
В'яжіть по колу англійської гумкою або хусткової в'язкою 18 - 35 см залежно від того, якого обсягу комір ви хочете. Закрийте петлі.
4
Є й інший спосіб вив'язування такого коміра. Розрахуйте кількість петель, необхідне для тієї висоти коміра, яку ви задумали. Наберіть на спиці потрібну кількість петель і в'яжіть прямокутник на довжину, рівну обсягу горловини на зміненої викрійці. Закрийте петлі і зшийте.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=t7S3Zem0nz4
Воріт-хомут може прикрасити будь в'язане виріб: він дуже зручний, м'який і стильний. До того ж, зв'язати його можна в різних варіаціях: високий, маленький, широкий т.д. Такий воріт допоможе захистити горло від холоду і вітру.
Вам знадобиться
  • - моток пряжі того ж відтінку, яким пов'язаний светр або кофта
  • - спиці № 5
  • - ножиці
  • - голка з великим вушком
  • - кравецькі шпильки
Інструкція
1
Перемотайте пряжу в клубок, складаючи нитку в 2-3 плетіння. Таким чином, ви отримаєте більш товсту нитку, що дозволить зробити воротнік- хомут теплим, м'яким, а також дозволить краще укладати його по краю горловини готового виробу.
2
Щоб край майбутнього коміра не розтягувати, використовуйте для набору першого ряду бавовняну нитку. Її потрібно скласти з основною ниткою, і після набору провязать кілька рядів.
3
Наберіть на спиці 55-60 петель (залежно від бажаної ширини майбутнього коміра). Пров'яжіть разом з допоміжною ниткою п'ять-шість рядів лицьовими петлями, потім допоміжну нитку обірвіть і пров'яжіть ще один ряд лицьовими петлями.
4
Подальше в'язання продовжуйте англійської гумкою. Вона дозволить формувати обсяг хомут а так, щоб він міг викладатися на будь-який розмір горловини. Але при цьому не розтягувався.
5
Існує три різні способи в'язання англійської гумки, той, що наведений у цьому описі, дозволить зробити в'язане полотно рівним і щільним. Для пров'язування англійської гумки необхідно в першому ряду чергувати лицьові і виворітні петлі. У всіх наступних рядах в'яжіть так, як «дивляться» петлі. Це означає, що виворітні петлі провязивают виворітними, а лицьові - лицьовими. Відмінною рисою всіх наступних рядів є те, що лицьову петлю слід провязивать рядом нижче, тобто захоплювати нитку через петлю попереднього ряду (а не робити накиди, як у звичайній англійській гумці).
6
Таким способом в'яжіть до тих пір, поки довжина в'язаного полотна не досягне 60 сантиметрів. Після цього знову вплетіть до основної нитки бавовняну допоміжну нитку і пров'яжіть п'ять - шість рядів, а потім закрийте всі петлі. До речі, якщо використовувати для вив'язування воротніка- хомут а пряжу «травку», то комір вийде особливо м'яким і зручним у викладанні.
7
Сшейте полотно по першому і останньому ряду «петля в петлю».
8
Змочіть готовий воріт-хомут водою, і залиште до повного висихання. Це додасть йому необхідну усадку і полегшить подальшу експлуатацію виробу.
9
Приколіть кравецькі шпильками пов'язаний хомут до краю горловини, рівномірно розподіляючи його по краю. Після цього пришийте комір до горловини.
10
Теплим праскою отутюжьте шов, намагайтеся робити це тільки по кінчиках петель, щоб не зіпсувати готовий виріб.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zSOAbeu0FFc