Як зберігати мед.

Про користь меду сьогодні відомо всім, тому цей продукт сьогодні можна побачити в кожному будинку. Зазвичай, господині запасаються медом, купуючи його на ринку або у знайомих пасічників, балонами. Для того щоб зберегти всі цінні властивості цього продукту, його необхідно правильно зберігати.
Інструкція
1
Як і багато харчові продукти, банки з медом необхідно зберігати в темному місці, оскільки під дією видимого світлового випромінювання корисні речовини починають швидко розпадатися. Найкраще перелити мед в скляну, емальовану або керамічну простерилізовану посуд із щільно закривається кришкою і поставити її в темний шафа або в комору. Температура зберігання меду - від 5 до 25оС.
2
Кришка при зберіганні обов'язково повинна бути щільно закрита, оскільки мед може як віддавати, так і вбирати в себе вологу. Якщо в приміщенні, де зберігатися мед, підвищена вологість, а кришка його не зачинені герметично, то це може послужити причиною того, що мед скисне. Крім того, сторонні запахи також можуть вплинути на мед, оскільки він до них дуже чутливий.
3
Для зберігання меду не можна використовувати залізні, мідні або оцинковані ємності, оскільки при зіткненні з цинком і міддю мед вступає з ними в хімічну реакцію, в результаті якої утворюються отруйні солі.
4
Мед також можна зберігати в дерев'яних бочках, самим відповідним матеріалом для них є нейтральна липа. Дерево здатне вплинути на властивості меду : в бочці з осики він може придбати гірчинку, в дубовій - потемніти, а в бочці їх хвойних порід дерев - набрати смолистий запах.
5
Оптимальний термін зберігання меду - один рік, після цього його цінні властивості починають зменшуватися, вітаміни руйнуються і збільшується кількість кислот і сахарози.
6
Якщо мед засахарился під час зберігання, то його можна розтопити на водяній бані, але краще все-таки цього не робити, оскільки мед дуже чутливий до температури - вже при 37-40оС він втрачає багато свої корисні властивості. З цієї ж причини не слід класти мед в гарячий чай, корисніше пити його вприкуску.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_KF_hGjYZEc