Як обробляти пупок новонародженого.

Новонароджений малюк вимагає до себе багато уваги. Практично всі 24 години на добу за ним потрібно доглядати: міняти пелюшки, підмивати, годувати, робити масаж, співати йому пісеньки, розмовляти з ним. Одна з найважливіших щоденних процедур по догляду за немовлям - це обробка його пупка. Проводити її потрібно двічі на день: вранці і ввечері (після купання крихти). Правильно обробляти пупкову ранку повинна навчитися кожна мама.
Вам знадобиться
  • 1) Перекис водню, куплена в аптеці (3% -й розчин).
  • 2) Зеленка (по-науковому, розчин брильянтового зеленого спирту).
  • 3) Ватні палички.
  • 4) Марлева стерильна серветка або стерильний ватний тампон.
Інструкція
1
Змоченою в розчині перекису водню ватною паличкою необхідно дуже акуратно видалити утворилися в районі пупкової ранки скоринки. Інший ватною паличкою, також змоченою в розчині перекису водню, потрібно ретельно прочистити всі складочки і поглиблення пупка малюка.
2
Перш ніж змащувати пупок розчином зеленки, ранку слід обсушити стерильною марлевою серветкою або ватяним тампоном.
3
Тепер пупкова ранка готова до обробки зеленкою. Ця процедура не являє собою нічого складного. Ватяну паличку слід змочити в розчині зеленки і акуратно змастити їй пупок немовляти: всі його складочки і важкодоступні ділянки. Зеленка добре підсушує, а головне, знезаражує пупкову ранку малюка.
Зверніть увагу
Якщо з пупком малюка відбулися наступні дивні зміни, батькам слід терміново повідомити про них лікаря: 1) Набряк або почервоніння навколо пупка ребенка.2) Часті виділення з пупкової ранки, що тривають упродовж довгого времені.3) Гнійні виділення з пупка малиша.4) Виділення з пупка мають неприємний запах.5) Пупкова ранка не загоюється більше 2-х тижнів.