Як зробити форму для гіпсу. Як зробити гіпсову фігурку.

Для виливки гіпсових скульптур необхідно спочатку виготовити форму . Раніше такі форми найчастіше робили з желатину. Останнім часом з'явилися нові пластичні матеріали, за своїми властивостями не поступаються традиційним.
Вам знадобиться
  • Двокомпонентний силікон
  • ДСП для контейнера
  • Клей для дерева
  • Скульптурний пластилін
  • Кругла паличка невеликого діаметра
  • Віск
Інструкція
1
Зробіть контейнер для заливки. Підберіть дощечки за формою або виріжте грані контейнера з ДСП. Склейте деталі. Дайте контейнеру висохнути.
2
Розділіть пластилін на невеликі шматки. Рівномірними шарами укладіть його в контейнер. Ретельно загладьте поверхню пластиліну, на ній не повинно бути ніяких тріщин.
3
Покладіть в пластилін форму . Круглої паличкою зробіть отвори. Вони потрібні, щоб потім можна було з'єднати дві половинки форми разом.
4
навощити поверхню моделі.
5
Підрахуйте обсяг необхідного силікону. Його можна вирахувати, вимірявши контейнер.Подготовьте формувальну масу. Співвідношення компонентів вказано в інструкції, необхідно його строго виконувати. Готуйте масу тільки на ту частину форми, яку ви будете робити зараз. Залийте формувальну масу в контейнер.
6
Залиште верхню частину форми в спокої до того моменту, поки вона затвердіє. Після цього повністю видаліть пластилін.
7
Знову навощити модель. Те ж саме зробіть з формою. Не забудьте промазати воском і дирочкі- «замки». Підготуйте силікон, залийте його і чекайте, коли затвердіє.
8
Роз'єднайте форму і витягніть модель, після чого знову з'єднайте разом частині форми.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CJhkGeDH8IQ
Зверніть увагу
ДСП можна замінити дерев'яними дощечками. Можна використовувати і готовий ящик відповідного розміру. Головне, щоб матеріал був твердим.Склеівать ящик необхідно так, щоб не було течі. Уважно прочитайте інструкцію до силікону. Заливати формувальну масу необхідно обережно, щоб уникнути міхурів. Пластилін потрібно видаляти з усією можливою акуратністю, щоб не пошкодити поверхню. Пластилін необхідно видалити повністю. Пам'ятайте про те, що силікон - не дуже міцний матеріал. Як мастила не можна використовувати той же матеріал, з якого робиться форма.
Корисна порада
Краще всього використовувати клейовий пістолет, але якщо його немає - як слід промажьте шви клеєм. Після просушки можна ще раз промазати шви клеєм і повторно просушити. Скульптурний пластилін можна замінити звичайною будівельної замазкою. Дитячий пластилін використовувати не рекомендується, оскільки він занадто м'який і липкий. Пластилін необхідно укласти приблизно до половини контейнера.Вместо палички можна використовувати звичайний карандаш.Воск можна замінити мильним раствором.Для виливки складних скульптур форму необхідно готувати не в два етапи, а в три або в чотири, послідовно заливаючи частини контейнера.