Як правильно зняти кермо.

Більшість сучасних рульових коліс в обов'язковому порядку оснащується подушками безпеки. Це пов'язано з тим, що повітряні подушки, поряд з ременями безпеки, - кращий спосіб захистити водія автомобіля від травм під час аварій та дорожніх пригод. Але оснащення рульового колеса цим захисним пристосуванням має, принаймні, один малоприємний недолік. Справа в тому, що через миттєвого спрацьовування повітряних подушок при найменшому пошкодженні керма зняти його швидко і акуратно стає дуже складно.

Як правильно зняти кермо і не пошкодити подушок безопасностіНо існує одна невелика хитрість, яка дозволяє зняти кермо самостійно і при цьому залишити подушки безпеки в цілісності й схоронності. Все, що потрібно для цього зробити - відключити акумулятор автомобіля. Так як подушки спрацьовують від електроімпульса, подаваного акумулятором, то з його відключенням ця проблема вирішується сама собой.Еслі з якихось причин ви не можете відключити акумулятор, рекомендується просто від'єднати його мінусову клему. В цьому випадку подушки безпеки також не спрацюють.

Як зняти кермо самостійно за дві хвилини

Після того як ви «нейтралізували» подушки безпеки, можна приступати до зняття і самого рульового колеса. Щоб зняти кермо правильно, зверніть увагу на його торці. По обидва боки від них вкручені два хрестових гвинта, які підтримують вбудований в кермо елемент з повітряними подушками. Ці гвинти потрібно акуратно викрутити викруткою, але не до кінця і при цьому залишити в пазах.Затем необхідно на три чверті, але також не до кінця викрутити гайку кріплення керма. Обов'язково залиште кілька витків різьби, інакше згодом кермо вискочить занадто різко. Після цього сідайте на водійське місце і обережними, але сильними ударами по тильній стороні рульового колеса збивайте кермо зі шліців. Як тільки рульове колесо зійде зі шпіців, повністю викручуйте гайку і торцеві гвинти. Якщо здійснювати всі дії саме в такій послідовності, то ніяких проблем у вас виникнути не повинно.