Як намалювати візерунок. Як намалювати орнамент.

Будь узор незалежно від того, для чого він призначений, являє собою поєднання ліній, тіней і кольорів. Розглянувши уважно малюнки для вишивки, відколки мережив або орнаменти для дерев'яних виробів, ви побачите, що у них чимало спільного. Для виробів декоративно-прикладного мистецтва можна взяти готовий узор , але краще придумати і намалювати його самостійно.
Вам знадобиться
  • Лист паперу
  • Олівець
  • Для малювання візерунка за трафаретом можуть знадобитися ще картон, шевський ніж, губка і фарби.
Інструкція
1
Визначте, для чого вам потрібен узор . Від цього залежатиме, які саме елементи необхідно намалювати, а також матеріали. Якщо він буде частиною малюнка на папері або, скажімо, орнаменту для вишивки, визначте його місце на аркуші. Він може розташовуватися в будь-якій частині аркуша або ж є частиною обрамлення. Від призначення узор а залежить і його колірна гамма. Контур орнаменту для вишивки буде однотонним, але ви повинні добре уявляти собі колірні поєднання. Відколки для мережив або малюнок для різьби по дереву повинні бути самодостатніми в однотонному варіанті. Придумайте, які елементи можна використовувати як додаткові. Вони повинні підходити по стилю. Якщо ви збираєтеся малювати орнамент, подумайте, які поєднання елементів повторюватимуться.
2
Придумайте основні елементи узор а. Для рослинного орнаменту це будуть листочки, ягоди, квіти. Підберіть алгоритм їх розташування. Можливо, елементи необхідно буде з'єднати стеблами з якимись додатковими елементами. Для геометричного орнаменту намалюйте кружечки, квадратики, трикутники. На невеликому аркуші папері розташуйте їх в різній послідовності і подивіться, що вийде. Виберіть оптимальний варіант. Геометричні фігури можна з'єднати між собою різними видами прямих ліній. Це може бути пунктир, ламана лінія, просто пряма. Спробуйте кілька варіантів ліній.
3
На великому аркуші розташуйте елементи узор а відповідно до того алгоритмом, який ви придумали. З'єднайте частини малюнка різними лініями, якщо це необхідно. Якщо вам здається, що малюнок не закінчений, доповніть його підходящими елементами. Попередньо намітьте на малюнку місце, де вони будуть добре виглядати.
4
Якщо узор служить частиною станкового рисунка, закінчите його в тій техніці, яку ви використовуєте для самого малюнка. Візерунок, який є ескізом для вишивки або іншого виду рукоділля, обведіть фломастером, потім переведіть на тканину або дерево.
Зверніть увагу
Для того, щоб зробити візерунок для оформлення малюнка, можна зробити трафарет. На шматку картону намалюйте найбільш характерні елементи візерунка і зробіть прорізи. Елементи візерунка переносяться на папір за допомогою губки, яку умочують в краску.Для вишивки можна намалювати фрагмент повторюваного візерунка і перенести його на тканину за допомогою копіювального паперу. Точно так само можна вчинити, якщо ви збираєтеся робити, наприклад, дерев'яну різьблену рамку.
Корисна порада
Картон для трафарету повинен бути досить тонким, але твердим.Вместо картону можна використовувати щільну поліетиленову плівку. Якщо задуманий вами візерунок не вимагає чіткої послідовності елементів, його можна намалювати і від руки. Придумайте, які елементи ви б хотіли використовувати. Потренируйтесь їх малювати. Коли вони почнуть виходити вільно, сміливо малюйте їх на аркуші в довільному порядку.