Як відформатувати текст.

Сьогодні не потрібно бути каліграфом, щоб оформити документ, написати лист або розповідь. Сучасна техніка (комп'ютер + принтер) допоможе зробити будь друкований працю привабливою і легко читаним. Однак, якщо ви новачок, всі ваші документи виходять на «одне обличчя». Причина - відсутність необхідного форматування.
Інструкція
1
Формат текст можна як перед набором, задавши всі потрібні установки на самому початку, при створенні документа, так і після. Якщо стиль, в якому ви плануєте робити документ, один, то для наочності задайте установки на початку работи.Созданіе установок почніть з вибору шрифту (накреслення і розмір). За умовчанням в системі встановлені шрифти, цілком достатні для створення документів. Якщо ж ви хочете надрукувати лист, привітання, сценарій ..., стандартного набору може і не вистачити. В цьому випадку його потрібно установіть.Размер шрифта залежить від типу створюваного документа. В діловому листуванні рекомендований розмір - 14.
2
Тепер потрібно визначити розташування текст а на сторінці. Основною текст найчастіше розташовують по «ширині сторінки». Для того щоб зменшити відстані між словами (ущільнити текст ), необхідно включити перенос слів. Для цього в меню «сервіс» виберіть пункт «мова» - «розстановка переносів». У вікні, поставте галочку в рядку «автоматична розстановка переносів».
3
Після виконання цих кроків, надрукуйте текст і подивіться, чого бракує. Можливо, якісь то фрази потрібно виділити жирним шрифтом або курсивом, збільшити міжрядковий інтервал, заголовок вимагається розмістити по центру і змінити його колір .... Для цього коректовувані шматки текст а виділіть будь-яким способом і вже ці фрагменти отформатируйте. У тому випадку, якщо зміни потрібно зробити в усьому текст е, виділіть весь текст (Ctr + A) і форматуйте.
4
Урізноманітнити текст овое поле можна, застосовуючи таблиці, списки. Для включення в текст таблиць пройдіть в меню «таблиця». Тут можна вибрати готовий шаблон, створити нову, змінювати таблицю (об'єднувати осередки, видаляти, вставляти, змінювати властивості). Все ті ж функції виконують кнопки на панелі інструментів (їх можна додавати при необхідності).
5
Для створення різних списків (нумерованих, маркованих) використовуйте однойменні кнопки. Найпростіше друкуйте в текст е номер (наприклад, 1. чи a.), Потім текст . Натиснувши на кнопку «нумерований список» при перекладі рядка (Enter), автоматично послідує наступна цифра або буква (2 або b.). Крім того, будуть автоматично встановлені відступи, список прийме привабливий вигляд. Аналогічно працює кнопка «маркований список», тільки замість цифр або букв виходитиме маркер. Для того щоб поміняти вид маркера або замінити цифри літерами, римськими цифрами, натискайте на відповідну кнопку правою клавішею миші і вибирайте те, що потрібно. Відступи також легко змінити, переміщаючи покажчики на лінійці.
6
Трохи набравшись досвіду, підключайте автоматичне форматування, воно значно прискорить вашу роботу. Експериментуйте з макросами. Не бійтеся щось зіпсувати. Якщо вийшло не те, що ви хотіли, завжди є можливість повернутися в попередній стан (кнопка «скасувати»).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qRgZ5jmU55E
Корисна порада
Не використовуйте клавішу Enter для переносу строкі.Не робіть відступ пробілами, використовуйте для цього клавішу Tab.
Зробити текст читабельним, зручним для перегляду, розбити текст або його частини на колонки, створити абзаци і відступи, а також зайнятися оформленням сторінок, прикрасивши їх рамками - все це і багато іншого ви зможете здійснити, якщо займетеся форматуванням документа.
Вам знадобиться
  • - документ, призначений для форматування.
Інструкція
1
Microsoft Word - один з кращих засобів для роботи з текстом і його форматування. При цьому не важливо, чи збираєтеся ви змінювати готовий, набраний заздалегідь, текст або будете його оформляти по ходу написання.
2
Для обробки документа вам знадобиться меню «Формат», що розташоване на верхній панелі інструментів. Клікніть на кнопку з даної написом і в випадаючому вікні виберіть необхідний пункт.
3
Наприклад, «Регістр» допомагає швидко переформатувати виділене слово або фрагмент текст. Ви можете задати параметр оформлення тексту з різними варіантами: як у реченні, усі малі, всі прописні, починати з прописних, змінити регістр.
4
Розділ «Тема» дозволяє оформити документ в єдиному стилі. Для цього виберіть зі списку один з варіантів (переглянути, як тема виглядає «в роботі», можна в правому вікні огляду) і натисніть "ОК".
5
Також ви можете вибрати для тексту будь шрифт і стиль оформлення. При необхідності налаштуйте абзаци, відзначаючи їх положення на сторінці і відступ від краю сторінки, вказуючи міжрядковий інтервал і т.п.
6
Не менш цікаво буде й поекспериментувати з кольором шрифту, фону і заливки. Правильно підібране колірне сполучення написів і основного тексту позитивно позначиться на зовнішньому стані всього документа.
7
Красиво виглядає в художньому тексті використання буквиці. Для цього виділіть символ, який ви хочете збільшити, і виберіть пункт «Буквиця» в розділі «Формат». Вкажіть розмір буквиці в рядках і відстань відступу від неї основного тексту. Зверніть увагу, що дана функція доступна лише при виділенні символу, призначеного в якості буквиці, або постановці курсора поруч з буквою. І обов'язково буквица повинна бути на початку абзацу. Інакше дана опція виявиться недоступною.
8
Також в меню «Формат» можна вибрати найбільш підходящу рамку для свого документа, фон і ще дуже багато додаткових засобів оформлення сторінки.