Як в'язати спицями за схемами. Як в'язати якщо в схемі одні непарні ряди.

В книгах і журналах з в'язання дуже часто замість докладних описів доводиться бачити схеми малюнків. У старих виданнях зустрічається й інша назва - «раппорт» або «раппортічка». Уміння читати такі схеми може істотно скоротити освоєння нового малюнка.
Вам знадобиться
  • Спиці №2
  • Шерсть або бавовняні нитки середньої товщини
  • Схеми малюнків
Інструкція
1
Запам'ятайте умовні позначення. Вони можуть бути різними, але на початку кожного журналу зазвичай даються ті, які прийняті в цьому виданні. Найбільш поширені: I - лицьова петля_ - виворітна петляo - накідЛіцевая петля може позначатися і порожній клітинкою. Пров'язування декількох петель з однієї позначається галочкою з відповідною цифрою зверху.
2
Порахуйте по схемі, скільки петель необхідно набрати для зразка малюнка. Додайте до цієї кількості 2 кромочні петлі, які в описі малюнка і в схемі не враховуються.
3
Наберіть на 2 складені разом спиці потрібну кількість петель звичайним способом. Витягнете одну спицю і пров'яжіть ряд лицьовими петлями.
4
Переверніть роботу, зніміть кромочную петлю і в'яжіть перший ряд за схемою. Переверніть роботу, зніміть кромочную петлю і пров'яжіть другий ряд по малюнку або так, як зазначено в анотації до схеми. В'яжіть так до кінця раппорта. Закрийте петлі.
5
Отпарьте зразок, якщо малюнок це дозволяє, розрахуйте кількість петель і розрахуйте кількість петель, необхідне для виробу. Не забудьте про те, що ця кількість мінус дві кромочні петлі має без залишку ділитися на число петель, яке ви набирали для зразка.
Зверніть увагу
Крайні петлі на схемі не обозначаются.Еслі на схемі позначені тільки непарні ряди - значить, парні потрібно в'язати по рісункуі. Над лицьовими петлями в'яжуться лицьові, над виворітними - виворітні. Прямий накид зазвичай пров'язується в наступному ряду лицьовій петлею, а зворотний - зворотньої, якщо не вказано другого.Внімательно прочитайте опис до схеми. Там може бути вказано, що парні ряди в'яжуться тільки лицьовими або тільки виворітними петлями. При в'язанні круговими спицями зверніть увагу на те, що парний ряд, позначений на схемі як виворітний, треба в'язати лицьовими, і навпаки. Петлі малюнка в цьому випадку необхідно вважати гранично уважно.
Корисна порада
Якщо парні ряди в'яжуться не по малюнку, то на схемі він читається так само, як і попередній, тобто зліва направо, без урахування того, які петлі знаходяться в попередньому ряді. Спочатку спробуйте зв'язати по схемі, де парні ряди в'яжуться по малюнку. Ряд, який пров'язується відразу після набору петель, зазвичай в схемах не враховується. Його провязивают лицьовими петлями. Першим рядом малюнка вважається наступний ряд. На деяких схемах можна бачити одну або дві «зірочки». Це значить, що візерунок потрібно повторити, починаючи з першої петлі після першого знака * і до такого ж знака в кінці позначеного на схемі ряду.