Як заварити китайський чай. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Культура чаювання в Китаї налічує вже більше 13 століть. За цей час спосіб заварювання чаю дещо змінився. Так, коли спочатку в Китаї вирощувалися тільки зелені сорти чаю, сухі чаїнки розтиралися в спеціальних мармурових або нефритових ступках до порошкоподібного стану, заливалися невеликою кількістю води і збивалися бамбуковій паличкою, розщепленої на кінці в мітлу. З появою жовтого і червоного чаю, способи заварки дещо змінилися.
Інструкція
1
Найголовніше, що потрібно мати, щоб правильно заварити китайський чай - це вода. Без хорошої води, яка не містить їдких домішок хлору, навіть строго дотримуючись китайської традиції заварювання чаю, ви не зможете повністю розкрити його смак. Тому використовуйте для заварювання джерельну воду або ту, що можна купити в магазині.
2
Правильно підберіть посуд. Для заварювання китайці використовують гайвань - фарфорову чашку у формі піали з кришкою меншого діаметру, ніж верхній край чашки. У кришці обов'язково має бути отвір, щоб чайний лист не сопрела при заварюванні. Чай з гайвані наливають не знімаючи кришку, трохи зсунувши її, так, щоб аромат не випарувався. Можна також використовувати чайник або спеціальну посудину зі вставкою у вигляді стакана-ситечка.
3
В стакан-ситечко насипається половина або третина від його обьема чайного листа, що становить приблизно 10-25 грам. Температура води, що наливається в зелений, білий або жовтий чай, ні в якому разі не повинна бути більше 90оС, тільки для червоних чаїв, які у нас називають чорними, використовують практично окріп - від 90 до 100оС.
4
Червоні чаї заливаються окропом одноразово і настаиваются від 3 до 7 хвилин. Білі і зелені - як мінімум 3 рази. Високоякісні Пуер і Улун можна заливати водою до чотирьох разів.
5
Жовті чаї заварюють з розрахунку 3 грами чайного листа на 250 мл води. Ці сорти можна заварювати до 8 раз, при цьому з кожним разом час його настоювання повинно збільшуватися від 30 до 90 секунд.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=euX9aK5z8_w