Як встановити радіатор самостійно.

Практика показує, що установку навіть такий, здавалося б, складної деталі машини як радіатор, цілком можна виконати без допомоги автомеханіків. Все, що для цього буде потрібно - мінімальні знання в області пристрою автомобілів і набір стандартних інструментів. Найпростіше виконувати монтаж радіатора у гаражі, хоча в теплу пору року зробити це можна і прямо на вулиці.

Найпростіший спосіб встановити радіатор самостійно Отже, приступаємо до установки радіатора. Першим ділом вам необхідно трохи підняти передню частину машини за допомогою домкрата і пригвинтити радіатор спеціальними кріпильними болтами. У більшості сучасних моделей радіаторів передбачено два отвори. Після цього потрібно приєднати до радіатора два верхніх кріплення і щільно присунути до нього пластикові пробки. На цьому перший, найпростіший етап монтажу, завершен.Затем вам потрібно одягнути на радіатор верхню і нижню частини кожуха вентилятора. Щоб встановити радіатор правильно, для цього буде потрібно пригвинтити два болта і приєднати два спеціальних затиску.

Як встановити радіатор правильно: послідовність дій

Після того, як ви закінчите з суто «механічної» роботою по установці радіатора, можна переходити і до «технічною» частини. На будь-якому автомобілі з кондиціонером до радіатора вам необхідно приєднати термовимикач додаткового вентилятора. Особливої уваги заслуговують і автомобілі з автоматичною коробкою передач. В них до радіатора необхідно приєднати елементи охолодження трансмісійного масла. Щоб встановити радіатор самостійно, вам неодмінно необхідно приєднати до нього шланги. Це буде зробити набагато простіше, якщо трохи послабити хомути їх кріплення. Потім настає черга електричного вентилятора - він особливо важливий для нормального функціонування двигунів типу DOHC. Завершальний етап установки автомобільного радіатора - наповнення його охолоджувальною рідиною. Її обов'язково потрібно залити і в блоки циліндрів. Після того, як ви завершили установку радіатора, необхідно ще раз ретельно його оглянути. Болти та інші кріпильні елементи повинні сидіти максимально щільно. Кілька разів заведіть машину і поспостерігайте за радіатором. Якщо не спостерігається підвищеної вібрації, значить можна сідати за кермо автомобіля.