Як перевірити акумулятор самостійно. Як перевірити чи працює акумулятор.

Акумулятор, поряд з карбюратором і самим двигуном внутрішнього згоряння, відноситься до найважливіших деталям «начинки» автомобіля. Він забезпечує повноцінне функціонування всіх приладів, яким для роботи необхідно електрику.

Перевірка через контрольний розряд Існує декілька способів перевірки акумулятора автомобіля. Практично всі вони відрізняються простотою і можуть використовуватися навіть автолюбителями з невеликим стажем.Самий поширений спосіб, який допоможе вам самостійно перевірити акумулятор, називається «контрольний розряд». Працює він таким чином. Ви повністю заряджаєте, а потім розряджати акумулятор, підтримуючи при цьому його постійну потужність. Як тільки напруга досягне мінімального значення, необхідно припинити розрядку і зафіксувати її час. Отриманий результат необхідно порівняти із заводськими характеристиками, зазначеними в техпаспорті акумулятора. Якщо вони збігаються, значить, акумулятор працює нормально. В цілому, чим більше час, необхідний акумулятору для розрядки, тим він надійніший.

Надійний спосіб перевірити акумулятор самостійно

Ще один простий спосіб перевірки акумулятора автомобіля заснований на оцінці щільності його електроліту. Він вважається одним з найпростіших і достовірних, який не потребує будь-яких спеціальних навичок або умінь. При цьому він не потребує припинення роботи акумулятора і абсолютно безпечний для більшості свинцевих і кислотних моделей. З його допомогою можна дуже точно оцінювати поточний стан практично будь-якого акумулятора.

Перевірити акумулятор самостійно на щільність електроліту

Отже, обзаведіться невеликої трубочкою зі скла діаметром 3-5 мм. Просто занурте її в один з заливних ходів акумулятора і максимально щільно закрийте пальцем зовнішній отвір. Потримайте трубку кілька секунд, а потім виймайте її. Висота стовпчика в трубочці і буде свідченням кількості електроліту в аккумуляторе.Проверіть акумулятор самостійно на щільність електроліту можна і за допомогою приладу під назвою ареометр. Він продається у всіх автомайстерень і коштує зовсім недорого. Перевірка ареометром виглядає наступним чином. Ви опускаєте наконечник ареометра в отвір акумулятора і забираєте деякий кількості електроліту. Усередині ареометра нанесені поділки, які і допоможуть визначити значення щільності електроліту і рівень зарядженості акумулятора. Якщо він нижчий 1.27, значить, йому необхідна термінова зарядка.